Голова найбільшої збройової компанії Швейцарії Ruag MRO Holding Біргітта Бек пішла у відставку на тлі розбіжностей із владою країни щодо військової допомоги Україні.
Про це йдеться в офіційній заяві Ruag MRO Holding.
“Моє рішення має дозволити RUAG знову зосередитися на тому, що дійсно важливо, а саме на бізнесі”, – прокоментувала свою відставку Бек.
Вона звільнилась менш ніж за рік після вступу на посаду. На чолі Ruag MRO – військово-промислового холдингу, що об’єднує всі збройові підприємства Швейцарії, – вона домагалася права надати країнам ЄС дозвіл на реекспорт швейцарської продукції в Україну.
З вересня 2022 року, коли Бек обійняла посаду глави Ruag MRO Holding, вона двічі виступила проти позиції уряду, згідно з якою країна має дотримуватися нейтралітету у війні Росії проти України.
Політику нейтралітету Бек розкритикувала в інтерв’ю швейцарській видавничій групі CH Media, назвавши її такою, що суперечить прагненню країн ЄС допомогти Києву. Потім на початку травня топменеджер швейцарського ВПК на круглому столі про нейтралітет звернулася до Німеччини та Іспанії, закликавши їх ігнорувати вето її країни на реекспорт озброєнь.
Суперечлива експропріація: в уряді Швейцарії пояснили, чому не можуть конфіскувати російські активи
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
“Так надайте цю техніку Україні! Що ми зможемо робити в цьому випадку? Нічого”, – заявила вона іншим країнам ЄС. Після цього публічне зауваження Бек зробив міністр економіки та експрезидент Швейцарії Гі Пармелен.
“Мета Швейцарії не полягає в тому, щоб активно підтримувати будь-яку сторону війни. Дозволяючи реекспорт в Україну, ми виступимо на одній стороні конфлікту і порушимо закон”, – заявив Пармелен.
При цьому Німеччина, Данія та Іспанія продовжують чекати від Швейцарії дозволу на реекспорт. Зокрема, Берлін хоче передати Україні боєприпаси до вже відправлених зенітних самохідних установок Gepard. Зі свого боку, Данія сподівається поставити ЗСУ два десятки бойових машин піхоти Piranha, а Іспанія – системи ППО.
Національна рада Швейцарії в березні відхилила пропозицію дозволити країнам ЄС передати Києву озброєння і боєприпаси, які були вироблені в країні. Противники такого рішення зазначають, що в майбутньому багато країн відмовлятимуться від закупівель у Швейцарії, знаючи, що її озброєння не можна буде перепродати й навіть використовувати без схвалення конфедерації.
За даними Державного секретаріату з економічно-економічних питань (SECO), торік Швейцарія експортувала військову продукцію в 60 країн світу на суму в 955 млн франків, що стало рекордом за останні 40 років. Серед клієнтів Швейцарії багато європейських країн, включно з Німеччиною, Данією, Іспанією, Францією, Італією, Польщею і Великою Британією, а також США.
Нагадаємо, у червні Швейцарія заблокувала реекспорт танків Leopard 1 для України.
Зазначимо, у березні президент Швейцарії Ален Берсе у кулуарах зустрічі в ООН заявив, що його країна, як і раніше, виступає проти експорту зброї в Україну.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Швейцарії голова найбільшої компанії-виробника зброї пішла у відставку після спроби допомогти Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві в готелі сталася стрілянина: перші деталі
В Євросоюзі готуються до різкого підвищення мит на український імпорт
Україна вийшла у фінал Євробачення-2025