fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

У МОЗ пояснили, як уникнути кримінальної відповідальності за купівлю фальшивого COVID-сертифіката

Міністерство охорони здоров’я хоче звільнити від кримінальної відповідальності осіб, що придбали підроблений сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу, а потім вирішили дійсно зробити щеплення проти COVID-19.
Про це під час брифінгу розповів очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У МОЗ анонсували появу QR-коду на всіх паперових COVID-документах

За словами чиновника, для того, щоб уникнути покарання, таким людям потрібно буде виконати обов’язкову умову – вони мають добровільно зізнатися у скоєному та активно сприяти у розкритті правопорушення.
“Люди, які купили підроблені документи потрапили у складну ситуацію. З одного боку – невакциновані особи перебувають в зоні підвищеного ризику, з іншого – вони не можуть себе захистити, бо, придбавши підроблений документ, позбавили себе права на щеплення від COVID -19”, – розповів міністр.
Він пояснив, що в електронній системі охорони здоров‘я вже є відмітка про імунізацію, але неправдиву, тому лікарі вимушені були відмовляти у вакцинації особам з такою відміткою.

МОЗ зобов’язало курорти перевіряти у туристів COVID-сертифікати: вакциновані матимуть наліпки

“Ми хочемо врегулювати цю ситуацію та звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які купили підроблений COVID-документ. Щоправда, для уникнення покарання, до цих людей висувається принципова умова — вони повинні добровільно зізнатися у скоєному та активно сприяти у розкритті правопорушення”, – наголосив очільник МОЗ.
Міністр озвучив алгоритм дій, якщо людина, яка має підроблений документ про вакцинацію, хоче отримати щеплення від коронавірусу:
– звернутися до свого сімейного лікаря чи медпрацівника у пункті вакцинації;
– лікар викликає правоохоронців і вони фіксують наявність у особи фейкового документа,
– співробітники Національної поліції відкривають кримінальне провадження, в якому людина, яка купила підроблений COVID-сертифікат, стає його учасником.
“Як учасник кримінального провадження особа має надавати свідчення про джерело отримання нею підробленого COVID-документа та своєю поведінкою всіляко сприяти у розкритті злочину”, – підкреслив Ляшко.

У МОЗ розповіли алгоритм дій у випадку, якщо не генерується COVID-сертифікат

За його словами, статус “учасника кримінального провадження” з особи знімається за клопотанням прокурора через суд. Відповідна ухвала суду знімає з особи кримінальну відповідальність.
Він наголосив, що осіб, які розповсюджували підроблені сертифікати про вакцинацію або виступали організаторами звільнення від кримінальної відповідальності не торкнеться.
Нагадаємо, що парламент ввів штрафи за неналежну перевірку сертифікатів вакцинації від коронавірусу, тому в Україні тепер потрібно обов’язково зчитувати сертифікат через додаток “Дія”.
Підкреслимо, що в Україні скоротили термін дії “жовтих” сертифікатів вакцинації проти коронавірусу.
До того ж у “Дії” з’явився COVID-сертифікат для тих, хто перехворів на коронавірус.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У МОЗ пояснили, як уникнути кримінальної відповідальності за купівлю фальшивого COVID-сертифіката appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією