У Міністерства освіти і науки України анонсував новий тип укриттів для шкіл, які зводитимуть окремо, якщо під будівлею його організувати неможливо. Зокрема у столиці планується реалізація п’яти таких проєктів.
Про це розповів в ефірі телемарафону заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.
За його словами, у школах, в яких не передбачено укриттів, будуть побудовані спеціальні “окремі” сховища. Наразі у Києві та області вже реалізують пʼять таких проєктів, – додав урядовець.
“Є такі проєкти, які не передбачають створення найпростішого укриття у підвалах або нижніх поверхах шкіл та дитячих садочків. Величезна проблема з цими дитячими садочками, ми над цим працюємо. Є вже базові проєкти створення укриття, яке буде розташоване на території школи – наприклад, на території стадіону або в межах доступності. Це вже реалізовано в Київській області та Києві”, – зазначив Вітренко.
В Україні за кошти Євросоюзу почали відновлювати постраждалі від війни школи
При цьому він висловив сподівання, що вже до кінця року ці школи зможуть відкрити двері для дітей.
Тим часом на Харківщині закладам освіти дозволили повернутися до офлайн-навчання, яке буде можливим лише за умови наявності укриття, що відповідає вимогам законодавства, готовність системи оповіщення тощо.
Як відомо, ще у квітні Кабінет Міністрів України схвалив концепцію, за якою в Україні буде впроваджено алгоритми дій у разі небезпеки у навчальних закладах. Концепція передбачає нові підходи до пожежної безпеки та охорони шкіл із залученням відповідних підрозділів поліції. Окрім цього буде залучено нові підходи до пропускного режиму, відеоспостереження, інклюзивності.
Раніше Міністерство освіти і науки опублікувало рекомендації щодо організації укриттів цивільного захисту закладів освіти. Укриття мають розташовуватися в підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи на першому поверсі (за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями), розташовуватися у складі основної будівлі закладу освіти або безпосередній близькості (до 100 м).
До слова, 19 квітня голова Держслужби якості освіти Руслан Гурак запропонував запровадити 12-річну систему освіти в Україні вже з 2024 року, зокрема щоб компенсувати освітні втрати.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Міносвіти вигадали, як убезпечити школи без укриттів: сховища розмістять не в підвалах appeared first on Прямий.
Схожі новини
Суд Словаччини визнав винним у корупції голову Нацбанку
Ультиматуми під грифом “мир”: чому Росія не передає свій “меморандум” Україні
Україна отримає черговий транш від МВФ