
Голова Державної служби фінансового моніторингу України Філіп Пронін не зміг надати зрозумілих підстав, на основі яких запровадили санкції проти Петра Порошенка.
Про це розповіли в пресслужбі Європейської Солідарності.
Народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” на засіданні ТСК Верховної Ради з питань розслідування протиправних дій, що могли завдати шкоди економічній безпеці України проставили низку запитань голові Держфінмоніторингу про те, яким чином ухвалювалося рішення щодо запровадження санкцій проти Петра Порошенка.
Народна депутатка Вікторія Сюмар обурилася, що голова Держфінмоніторингу не відповів по суті на жодне поставлене питання.
“Це відсутність відповідей на питання. Тому що президент сказав, що людям пояснять і покажуть ці матеріали, він це сказав – людям покажуть ці матеріали. Ви це зараз приховуєте не те що від людей, ви приховуєте їх від Верховного суду. Ми просто просимо вас забезпечити публічність і підзвітність”, – сказала депутатка.
Фото: Європейська Солідарність
Сюмар обурилась, що в Україні існують прецеденти запровадження санкцій без доступу до справи публіці.
Народна депутатка Ніна Южаніна нагадала Проніну про вимогу статті 16 закону про запобігання протидії легалізації доходів, де прямо заборонено передавати інформацію, що є таємницею фінансового моніторингу будь-кому, крім правоохоронних органів у встановленому порядку.
“Тому до вас питання, лист, який ви надіслали до мінекономіки про можливість підстави застосування санкцій проти Порошенка, хоча є ця стаття, а також відповідно до закону про санкції, право безпосередньо звертатися до РНБО, має виключно СБУ. Питання, чому ви передали до мінекономіки? Чи попередньо ви обговорили, чи мінекономіки прийме від вас безпосередньо цей матеріал? Чи обговорювали ви зі Свириденко, чи може зі Стефанішиною? Чи порадилися з президентом, що передасте виключно на мінекономіки? Чому порушили статтю 16 вашого профільного закону?”, – звернулася депутатка до голови Держфінмоніторингу.
Вона також нагадала, що президент Зеленський на наступний день після рішення РНБО про санкції проти Порошенка розповів саме голова Держфінмоніторингу йому нашептав на вухо, що є порушення, і навіть тут було названо “виведення мільярдів через благодійні фонди”.
“Він сказав, що він від вас почув”, – додала вона.
Депутатказаявила, що Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Свириденко також відповідає, що санкції готувалися за матеріалами поданими Держфінмоніторингом.
“Зараз абсолютно стало зрозуміло, вже коли розглядається позов Порошенка до Зеленського, що ці матеріали не надаються з причини того, що або їх не було взагалі. І ви зараз обманюєте і говорите, що перед вами лежали матеріали, а їх не було. Ви, звісно, герой. Зайти 4 лютого в РНБО, а вже 12 лютого голосувати по санкціям”, – сказала Южаніна.
Народний депутат Володимир В’ятрович поцікавився чи надавав голова Держфінмоніторингу інформацію, на підставі якої Зеленський зробив свою заяву.
Фото: Європейська Солідарність
Він зацитував слова президента від 13 лютого цього року: “Я просто здивований, що раніше фінмоніторинг нічого нам не показував. Я це не бачив, як було до мене складно сказати. Зараз Служба безпеки та фінмоніторинг показують мільярди. І всі ці люди – Медведчук, Порошенко, вони партнери в цьому кейсі. Але я не хочу звинувачувати, хай це роблять суди. А це не те, хтось там за ґратами через санкції. Санкції це обмеження на сьогодні використовують ті чи інші гроші, які були зароблені ось таким незаконним шляхом”.
Нагадаємо, що під час засідання Верховного суду у справі Петра Порошенка суддя запитав, чому представники президента та уряду не надали документи, на основі яких запроваджено санкції проти п’ятого президента. На це представники влади не змогли дати відповідь, перекладаючи відповідальність на інші органи, що викликало обурення судді.
Раніше, Петро Порошенко перед початком засідання Верховного суду заявив, що указ президента Володимира Зеленського про запровадження санкцій має бути скасований, бо жодних документів про підстави таких санкцій представники президента не можуть надати вже п’ять місяців.
Згодом, під час самого засідання Петро Порошенко зазначив, що закрити судове засідання про незаконність санкцій від громадськості означає перетворити Україну на Росію.
До слова, французьке видання 24matins заявило, що санкції в Україні перетворюються на універсальний спосіб перерозподілу власності в інтересах наближених до влади груп.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У Держфінмоніторингу не змогли пояснити як готувалися санкції проти Петра Порошенка appeared first on Прямий.
Схожі новини
Чи продовжать пільги на ввіз електрокар: що кажуть у ВР
В Індії назвали “односторонніми санкції” ЄС щодо рф
Хто має пільги на квитки УЗ у потягах та електричках