У США розпочалися акції протесту проти політики президента Дональда Трампа, що досить незвично для цієї країни, тому очікувати можна чого завгодно. Натомість Україні варто посилити дипломатичну роботу з офіційним Вашингтоном та чітко доносити свою позицію.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Володимир Огризко, дипломат, міністр закордонних справ у 2007-2009 рр., керівник Центру дослідження Росії.
“Кожен великий шлях починається з першого кроку, тому зараз прогнозувати, що буде в Америці, доволі складно. Але через півтора року будуть нові вибори до американського парламенту. І якщо справа піде таким чином, то гарантії того, що республіканці збережуть контроль над палатами, доволі умовні і примарні. Тому, знаєте, все може статися. Якщо все це, що ми зараз спостерігаємо і всередині, і назовні, продовжиться, то, думаю, що після цих двадцятитисячних маніфестацій можуть з’явитися і дещо серйозніші”, – зауважив Огризко.
Тривожний дзвінок для Трампа: чого прагнуть протестувальники у США
За його словами, подібні акції протесту для Сполучених Штатів – досить незвичне явище, тому очікувати можна чого завгодно.
“Бо двадцять тисяч для Америки – це крапля в морі, це майже нічого. Але, знаєте, все ж починається з малого. А те, що люди вийшли, теж для Америки, до речі, доволі незвична історія. Зазвичай виходять не на вулиці, а йдуть до суду. А тут вийшли на вулицю, так що це може бути трендом. Поки що це перше попередження, а далі побачимо”, – додав дипломат.
При цьому Огризко нагадав про те, як посольства США реагувало на терористичний удар РФ по Кривому Рогу 4 квітня.
“Подивіться, як все-таки впливає громадська думка навіть у таких випадках. Після першого випадку, коли пані посол не побачила, що це були російські ракети, і після того, як здійнявся галас в українських засобах масової інформації і соціальних мережах, то після другого удару вона вже побачила, що це були і російські ракети, і що це були агресори з Росії. Так що це ще один приклад того, що треба боротися, треба вигризати свою правду і треба цю правду просувати далі. Змовчали б ми, зробили б вигляд, що нічого не побачили – от і наступного разу були б якісь ракети з Місяця чи з Марса, які раптом прилетіли і вбили наших дітей”, – пояснює Огризко.
Світ має жорстко реагувати на російський терор, інакше буде пізно – Братчук
“Коли ми говоримо це голосно і кажемо, що це цинізм, що це ницість, що так діяти не можна, то навіть бачимо, що посольство фактично йде всупереч офіційному Вашингтону і каже: “Ні-ні, ми знаємо, це були російські ракети, вони вбили українців”. І далі там вже повторення того, що говорять у Вашингтоні: “Ми проти війни, ми за мир” і всі ці інші мантри, які все ж таки уводять громадськість від питання, а хто ж таки є агресором”, – додав ексміністр закордонних справ.
Нагадаємо, у 50 штатах США та кількох інших країнах запланували проведення масштабних акцій протесту проти президента Дональда Трампа та мільярдера Ілона Маска. За попередніми оцінками, до протесту у Вашингтоні доєднається близько 20 тисяч осіб. Окрім усіх штатів США демонстрації заплановані в Канаді та Мексиці.
Причиною демонстрацій стала політика Трампа, зокрема скорочення федеральних працівників Департаментом ефективності уряду США, яким керує Ілон Маск.
Тим часом конгресмен від Демократичної партії Ел Грін заявив, що планує протягом наступних 30 днів підготувати нове подання на імпічмент президенту США Дональду Трампу.
Як відомо, президент США Дональд Трамп заявив про запровадження митного податку на імпортовані товари та сировину майже з усіх країн світу. На цьому тлі Bitcoin та інші криптовалюти сильно втратили в ціні. Окрім того, мита Трампа можуть спричинити стрімке зростання цін на автомобілі та суттєві втрати у сфері роздрібної торгівлі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Тисячі американців вийшли на мітинги проти Трампа: якими будуть наслідки appeared first on Прямий.
Схожі новини
Шахраї продавали українцям фальшиві гривні
Золото злетіло до історичного максимуму: що стоїть за рекордною ціною у 3300 доларів та які прогнози
Сили оборони з початку доби відбили 92 атаки окупантів: де відбулось найбільше боєзіткнень