fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ТСК у Верховній Раді щодо окупації Криму насправді має мету переслідувати опозицію – Казарін

Створена у Верховній Раді народними депутатами Тимчасова слідча комісія щодо фактів окупації Криму – на справді не шукатиме винних у втраті півострова. Адже головним завданням цієї ТСК є це політичний тиск на опозицію.
Таку думку висловив відомий журналіст і публіцист Павло Казарін. 

Єдина мета створення цієї ТСК – це політичний тиск на опозицію. У Володимира Зеленського чомусь є таке бажання – посадити свого головного візаві Петра Порошенка. Ймовірно комісія буде шукати докази того, що попередня влада є винною в тому, що сталося 8 років тому на півострові.

Павло Казарін журналіст, публіцист

Він наголосив, що відстояти Кримський півострів у 2014 році в України не було жодних шансів. Тож і винних логічно шукати серед керівництва країни, починаючи ще із 1990-х років.
“Не впевнений, що у лютому 2014 року в Києва був бодай якийсь шанс відстояти півострів. Треба розуміти, якою Росія була тоді. Це була країна, яка продавала всьому світові нафту по $110 за барель. Яка головувала у G8. Тільки що виграла Олімпіаду, яку сама й провела. У свідомості її керманичів могло статися так зване “запаморочення від успіхів”. Навіть якби офіційний Київ почав у Криму чинити опір зі зброєю – я не певен, що це б змусило Путіна відступити. Чинники, які привели до такого розвитку подій, треба шукати в усій політиці України щодо Криму, починаючи з 1990-х років. Можна почати з українських президентів. При кожному з них армію лише розпродавали, бо вона мала “зайву техніку”, яка дісталася з часів Радянського Союзу. Це ставлення до армії змінилося лише у 2014 році”, – зауважив Казарін.

Порошенко: переслідування проєвропейської опозиції – це подарунок для Путіна

Нагадаємо, народний депутат Володимир Ар’єв оприлюднив фрагмент ексклюзивного інтерв’ю з суддею Миколою Чаусом, якого викрали 3 квітня 2021 року в Молдові. Екссуддя, зокрема, розповів деякі деталі викрадення: каже, його били і кололи невідомими препаратами. Чаус також заявив, що від нього вимагали дати свідчення проти Петра Порошенка.
Крім того, особи, які викрали з Молдови суддю Миколу Чауса, вимагали від нього дати покази проти ексглави Головного управління розвідки Василя Бурби, який є ключовим свідком у справі “вагнерівців”.
Раніше Національне антикорупційне бюро ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили розшукуваного екссуддю Чауса.
Нагадаємо, Національна поліція України відмовилась коментувати ситуацію щодо затримання екссудді Миколи Чауса українськими правоохоронцями.
Згодом адвокат судді в ефірі “Прямого” заявив, що співробітники Служби безпеки України везуть знайденого екссуддю Миколу Чауса до Києва.
Як відомо, 3 квітня колишнього суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса, який просить політичного притулку в місцевої влади, викрали в молдовській столиці Кишиневі. Поліція Кишинева підтвердила силове викрадення судді Чауса, порушена кримінальна справа.
Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що українського суддю Миколу Чауса ймовірно вивезли з країни на автомобілі з дипломатичними номерами, а прикордонники не могли перевірити транспорт, що належить диппредставництву.

30 квітня молдовські ЗМІ назвали імена ще чотирьох осіб, причетних до викрадення судді Чауса. Вони в’їхали до Молдови під вигаданими іменами.

3 травня народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв повідомив, що на той момент викраденого суддю Миколу Чауса утримували на військовій базі за шість кілометрів від Первомайська Миколаївської області, а найближчими днями “затримають” на кордоні з Україною.

6 травня журналісти-розслідувачі повідомили, що викрадачі пересувалися на орендованому авто з GPS-маячком, завдяки чому слідство змогло встановити їхній маршрут пересування.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post ТСК у Верховній Раді щодо окупації Криму насправді має мету переслідувати опозицію – Казарін appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією