fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Третина росіян переконана, що Сонце обертається навколо Землі, а 20% вірять, що люди жили за часів динозаврів – соцопитування

Кожен третій житель Росії переконаний, що Сонце обертається навколо Землі. Водночас майже половина країни вірить у те, що ГМО-продукти викликають рак, а понад 20% вважає, що люди жили на планеті одночасно з динозаврами.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки.

У результатах дослідження зазначено, що загальний рівень наукової грамотності у РФ нібито зростає, хоча деякі показники з року в рік стають гірше.

Зокрема, із хибним твердженням, що Сонце обертається навколо Землі, у 2007 році погоджувалося 28% респондентів, у 2011 – 32%, а у 2022 – 35%.

Також половина опитуваних твердо згодні з тим, що ГМО-продукти викликають рак, а 20% населення росії вважають, що люди жили на планеті ще за часів динозаврів.

До дослідження було залучено 1600 осіб віком від 18 років. Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю. Респонденти були обрані випадковим чином.

Опитування також показало, що росіян з невисоким рівнем наукової грамотності вирізняє старший вік, активний перегляд телебачення, проживання в селі (невеликому містечку), а також освіта на рівні середньої та нижче.

За даними соціологів, громадяни з високим рівнем наукової грамотності – це переважно молодь. Цю групу людей характеризує активне споживання інтернету (49%), вища освіта (45%), проживання у Москві та Санкт-Петербурзі (51%).

У рамках дослідження росіянам поставили усього 6 запитань. Результати показали, що в країні переважає середній і низький рівень наукової грамотності.

Поділитися цією публікацією