fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Трансатлантична єдність дає тріщину: якою має бути реакція України, щоб зберегти державність

У світі змінюється стратегічна парадигма, трансатлантична єдність дає тріщину, про що свідчать останні кроки президента США Дональда Трампа. Тому Україні та Європі варто об’єднати свої зусилля на дипломатичному фронті, а всередині нашої держави припинити політичні переслідування.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Костянтин Єлісєєв, дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015 рр.)
“Ми живемо зараз у критично вирішальний момент війни між Росією і Україною. Після виборів президента Трампа він включив у дію “дипломатичну артилерію”, прискоривши час, і події дуже швидко змінюються. Прикладом цього є нещодавня Мюнхенська конференція, яка тривала три дні і змінила весь світ. По суті, відбулася зміна стратегічної парадигми, і зараз світ постає перед важливим запитанням: що робити далі? Тріщину дає трансатлантична єдність, на превеликий жаль, і зараз відкривається багато можливостей для того, щоб піти в ту чи іншу сторону, тобто позитивно для українців чи негативно”, – зазначив дипломат.

Мюнхенська (не)безпекова конференція: чому Європа налякана Трампом більше, ніж Путіним

За його словами, президент США виконує свою передвиборчу обіцянку – зупинити війну в Україні. Однак Трампу байдуже, на яких умовах це буде зроблено, головне – результат, припинити війну, – наголосив Єлісєєв.
“Трамп відкрив вікно можливостей. Вікно можливостей для всіх – для України, для європейських партнерів. Наскільки ми скористаємося цим вікном можливостей, залежатиме і доля України. І це правда. Я згоден з тим, що зараз вирішується доля війни і доля України. Зараз дуже непростий момент. І зараз той момент, коли ми всі – і наші партнери, і ми всередині України – маємо демонструвати стійкість і єдність. І ця єдність, як зовнішня, так і внутрішня, зараз більше, ніж на вагу золота. Я не хотів би драматизувати ситуацію, але вона досить непроста”, – переконаний український дипломат.
Однак ключовим кроками, окрім спільної позиції Євросоюзу, на думку Єлісєєва, має стати внутрішня єдність в Україні, а також серйозна робота на дипломатичному фронті, попри політичні розбіжності.

Невивчені уроки Мюнхена: Україну можуть залишити наодинці з Кремлем

“Замість того, щоб ґрунтуватися на роботі 5-6 менеджерів, треба, я ще раз кажу, компетентна професійна переговорна команда з відповідним досвідом. І такі люди є. Я думаю, що будь-який експерт дасть повний список людей, які здатні говорити однією мовою з партнерами і здатні щось сказати країні-агресору… Настав час призначити спеціального представника України по перемовинах. Людину, яка б координувала дії всіх гілок української влади”, – вважає Єлісєєв.
При цьому, наголошує він, до переговорного процесу також варто більш активне залучати Верховну Раду та громадянське суспільство.
“Треба активніше залучати і Верховну Раду. Я ще раз кажу, багато рішень, зокрема і болісних, будуть прийматися у Верховній Раді. Навіть, якщо йдеться про ті ж теми, які зараз розкручують, наприклад, про мінеральні ресурси. Це рішення Верховної Ради. Президент не має повноважень одноосібно приймати такі рішення, але він може підписати, і вони підлягатимуть ратифікації”, – пояснює колишній представник України при Європейському Союзі.

Що треба зробити для порятунку України: Порошенко назвав заходи

Як відомо, 15 лютого Президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській безпековій конференції. Глава держави говорив про удар по Чорнобильській АЕС, вступ до НАТО та зустріч з президентом США Дональдом Трампом.
Водночас голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що переслідування п’ятого Президента та народного депутата України Петра Порошенка – це поганий сигнал у той час, коли країна потребує єдності. Він також наголосив, що дуже стурбований тим, що Порошенко, який був постійним гостем Мюнхенської конференції, не отримав дозволу приїхати на неї й зараз притягнутий до відповідальності.
Згодом Гойсґен висловив думку, що цьогорічний захід є “європейським жахіттям”, але також зазначив, що він “вніс багато ясності”. За його словами, конференція показала, що Америка за Трампа живе на іншій планеті. При цьому посадовець під час розмови на тему мирних перемовин між Росією й Україною наголосив, що Європа повинна триматися разом і демонструвати більше сили. Це означає, що вони повинні не тільки сидіти за столом перемовин, а й мати власний план безпеки України, – додав він.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Трансатлантична єдність дає тріщину: якою має бути реакція України, щоб зберегти державність appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією