Мілітаризація окупованого Росією Криму підриває принципи, закладені в Документі про заходи зміцнення довіри та безпеки у військово-морській сфері на Чорному морі.
Про це заявила делегація України під час 19-х щорічних консультацій щодо виконання цього документа, які пройшли у Відні, повідомляє Укрінформ.
Кремль заблокував близько 70% акваторії Азовського моря – ВМС України
“Прискорена і широкомасштабна мілітаризація українського Криму з боку Російської Федерації не лише підриває Документ про зміцнення довіри та безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі, а й ставить під загрозу архітектуру регіональної безпеки, порушує норми та принципи міжнародного права”, – заявили українські дипломати.
Вони наголосили, що РФ поступово перетворює Чорноморський регіон на військову зону, а Кримський півострів стає “сильно мілітаризованою базою матеріально-технічного забезпечення, яка використовується для втручання в різних далеких гарячих точках, у тому числі в Сирії та Лівії”.
Крім того, у своєму виступі делегація України привернула окрему увагу країн-партнерів до цього процесу, продемонструвавши слайди з цифрами на підтвердження тривожного розвитку подій.
Зокрема, за роки окупації Росія майже втричі збільшила кількість своїх військовослужбовців у Криму – з 12,5 тис. до приблизно 32,5 тис. За оцінками, до 2025 року чисельність окупаційних військ може зрости до 40-45 тис.
Крім того, на півострові дислокується близько 12,5 тис. військовослужбовців національної гвардії РФ та прикордонної служби ФСБ.
Наземна та повітряна складові постійного угруповання збройних сил РФ у Криму мають на озброєнні до 220 танків, до 660 броньованих машин, до 400 реактивних систем залпового вогню та артилерійських систем різного калібру, а також 13 берегових ракетних комплексів і до 170 літаків.
Військово-морський компонент російських військ у Криму включає до 70 військових кораблів та сім підводних човнів. До 2025 року планується його збільшення ще на 15 військових кораблів.
“Наше особливе занепокоєння викликає те, що 39 одиниць озброєння (морського, повітряного та наземного компонентів), які були розміщені в окупованому Криму, потенційно можуть бути використані як носії ядерної зброї. Україна як сторона Договору про нерозповсюдження ядерної зброї дуже стурбована тим, що Росія розміщує в Криму носії та інші засоби, здатні доставляти ядерну зброю”, – заявили в українській делегації.
Також було вказано на інший бік мілітаризації – масштабні військові навчання в окупованому Криму та прилеглих акваторіях Чорного моря. Загалом протягом нинішнього року РФ провела у Криму 90 військових навчань різного рівня.
Українська сторона закликала усі держави утримуватися від залучення до військово-морської діяльності агресора, яка здійснюється на тимчасово окупованій території України.
Між дипломатією та війною: чи зменшить Путін військовий тиск на Україну після розмови з Байденом
Як відомо, Документ про заходи зміцнення довіри та безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі був ухвалений 25 квітня 2002 року Україною, Болгарією, Грузією, Румунією, Росією та Туреччиною.
Як відомо, 9 грудня у Федеральній службі безпеки Російської Федерації заявили, що у бік Керченської протоки рухається корабель Військово-морських сил України “Донбас”, який не реагує на вимоги щодо зміни курсу.
Натомість у штабі операції Об’єднаних сил заперечили таку інформацію і наголосили, що судно ВМС Збройних Сил України “Донбас” не заходило у чутливі зони.
“Корабель виконує завдання у своїх територіальних водах”, – звітували у штабі.
У посольстві США в Україні переконані, що звинувачення Росії щодо, нібито, провокації з боку України – є черговою спробою відвернути увагу від агресивної політики Кремля.
Нагадаємо, що місія України в ОБСЄ під час засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ попередила, що Кремль продовжує використовувати збройні формування Російської Федерації поблизу Кримського півострова для обмежень судноплавства через Керченську протоку з метою перетворення Азовського моря на внутрішнє озеро.
Без допомоги Заходу Україна не вистоїть у разі військового вторгнення РФ – Буданов
Як відомо, у разі нового військового вторгнення в Україну Вашингтон застосує проти Кремля низку жорстких санкційних заходів, від яких Білий дім досі утримувався.
Зазначимо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Водночас посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що уразі прямої агресії на Україну, Росія зазнає величезних втрат. На сьогодні українські війська набагато сильніші, аніж у 2014 році.
Раніше речник президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі оцінили ситуацію на Донбасі дуже тривожну.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Танки, артилерія та авіація: Україна заявила про масштабну мілітаризацію окупованого Росією Криму appeared first on Прямий.
Схожі новини
Відео, яке надихає: Порошенко показав, як FPV-дронами, які він передає на фронт, нищать окупантів та ворожу бронетехніку
Просто як 2х2… Чому українська влада обирає найбільш неефективні рішення з усіх можливих?
Чергове занепокоєння: Міжнародне енергетичне агентство прокоментувало атаки на російські НПЗ