П’ятий Президент Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради став на захист розвідника Романа Червінського. Порошенко закликав припинити переслідування і незаконне утримання під вартою бойового офіцера. Він зазначив, що проти полковника Червінського, який боровся з окупантами, застосовують вибіркове правосуддя.
«Несправедливість неприпустима в принципі. Особливо неприпустима під час війни і особливо неприпустима по відношенню до українського воїна, розвідника, героя. І совість вимагає від мене і від всіх нас використати цю парламентську трибуну для його захисту. Для захисту Романа Червінського», – сказав Порошенко.
«Тим більше, після тієї кричущої історії, коли 19 квітня було розглянуто продовження запобіжного заходу після року тримання у в’язниці безневинної людини. Без Червінського, без адвокатів, а скоро буде вже без суддів, коли прокурорська трійка буде вирішувати питання перебування у в’язниці. Я переконаний в тому, що неприйнятно, коли суд залежний і упереджений, коли правосуддя вибіркове. Не може такого бути в Україні – це зразок росії, проти якої Червінський боровся все своє свідоме життя», – наголосив Петро Порошенко. За його словами, ця справа – це помста від тих, хто відпустив Цемаха, якого взяв Червінський.
«Я як п’ятий Президент віддавав накази, які він блискуче виконував, забезпечуючи нашу перемогу», – нагадав Петро Порошенко.
«Те, що зараз відбувається, це не персональна справа Червінського – це справа всіх нас. Це питання нашого руху в Європу. Це питання верховенства права. Це питання незалежного правосуддя. Це питання свободи слова, демократії і парламентаризму. І справа Червінського – це тривожний дзвінок, який весь український народ вимагає нас почути», – вважає Порошенко.
«Моя вимога, наша вимога – свободу Роману Червінському!», – закликав Порошенко.
Що відомо про “справу Червінського”
У період з квітня по липень 2022 року українські службовці, серед яких був військовий ССО, колишній розвідник Роман Червінський, намагались завербувати російського пілота і вмовити його перегнати в Україну військовий літак. Однак операція зірвалася, а СБУ згодом порушила кримінальну справу.
24 квітня 2023 року СБУ затримала колишнього виконувача обов’язків командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського.
25 квітня 2023 року Червінський заявив про політичний тиск. Журналіст Юрій Бутусов написав у Facebook, що вже подав заяву, щоб взяти Червінського на поруки.
28 грудня 2023 року українському колишньому розвіднику Роману Червінському оголосили підозру в спробі заволодіти 100 тисяч доларів. Він нібито видавав себе за посадовця Державної фіскальної служби.
7 лютого 2024 року повідомлялось, що один з основних свідків у справі полковника ССО Романа Червінського не прийшов на судове засідання Шевченківського районного суду, де розглядається питання про продовження строку тримання під вартою ексрозвідника.
Слід зазначити, що Червінський був одним із розвідників, які у 2020 році організовували операцію із затримання російських бойовиків групи “Вагнер”, виманюючи їх у Білорусь. Там службовці ПВК мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні. Однак операція зірвалась, виліт “вагнерівців” відклали, а тим часом їх затримали в Мінську.є
Коли ця історія стала публічною, то отримала назву “вагнергейт”. Кілька розвідників публічно звинуватили Офіс президента в тиску й у зриві операції. Серед них був і Червінський. Йому разом із кількома колегами анулювали закордонні паспорти та звільнили з розвідки.
Нагадаємо, 21 квітня 2024 року адвокат розвідника Романа Червінського Андрій Йосипов в ефірі телеканалу “Прямий” повідомив, що ні захисникам, ні родині невідоме, місцеперебування Червінського. Адвокат нагадав, що 19 квітня опівночі сплив термін запобіжного заходу тримання під вартою. Суд у Кропивницькому не ухвалив жодного рішення щодо продовження запобіжного заходу, однак Червінського із приміщення суду вивезли у невідомому напрямку. Захисники офіцера розвідки побоюються, що з урахуванням численних успішних спецоперацій за участі Червінського проти росії його можуть таємно передати державі-агресору.
Пізніше адвокат Сергій Лисенко повідомив, що Кіровоградський райсуд без участі адвокатів продовжив строк тримання під вартою на 60 днів полковнику ССО Роману Червінському, наразі його перевели до Кіровоградського СІЗО.
Захисники полковника Романа Червінського подали термінове звернення до Європейського суду з прав людини через його незаконне позбавлення волі та зникнення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Свободу Червінському: Порошенко у парламенті став на захист легендарного розвідника appeared first on Прямий.
Схожі новини
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо
Росіяни атакували Томину Балку на Херсонщині
Регулярно донатив на потреби російської армії: Служба безпеки затримала високопосадовця