Внаслідок діяльності окупаційної адміністрації Російської Федерації в окупованому Криму, вже декілька років поспіль знищується унікальна екосистема українського півострова.
Про це на своїй сторінці у Facebook заявила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.
Вона наголосила, що неодноразово отримувала інформацію щодо порушення екологічних прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя.
З використанням ракетних комплексів: в окупованому Криму відбулися військові навчання РФ
“За роки окупації проблеми довкілля ТОТ збільшуються за масштабами та глобальністю. Забруднення Чорного моря, погіршення водозабезпечення, техногенні катастрофи та інші екологічні проблеми, спричинені недбалістю окупаційної влади, призводять до знищення унікальних екосистем Кримського півострова”, – зазначає Денісова.
За її словами, через збільшення кількості суден, що курсують вздовж ТОТ, зростає число випадків розливу нафти у Чорному та Азовському морях. Крім того, проведення у 2021 році державою-окупантом систематичних військових навчань, вибухи боєприпасів у морі суттєво забруднюють морське середовище та призводять до загибелі морських тварин, — як наслідок загинуло 300 дельфінів.
“Інтенсивне викачування підземних прісних вод на ТОТ призводить до появи солончаків, а зміна русла гірських річок загрожує існуванню прісноводних риб та комах, занесених до Червоної книги України. За роки окупації на ТОТ збільшилась кількість стихійних сміттєзвалищ та нечистот, які скидаються в Чорне та Азовське моря”, – резюмувала омбудсмен.
До того ж вона переконує, що завдяки космічному агенству Україна має докази знищення окупантами лісових ділянок та незаконного видобутку прісної води з-під Азовського моря.
Окупанти в Криму хочуть пробурити ще 36 свердловин: еколог попередив про руйнівні наслідки для півострова
“Значної шкоди екології півострова завдає: знищення 100 тисяч дерев і 116 тисяч чагарників (з них 363 хвойних та листяних дерева в Козачій бухті м. Севастополя); видобуток будівельного каменю на горі Агармиш; незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення біля м. Балаклава; видобуток прісної води з під Азовського моря та розорення 20 тис. га степових ділянок, що підтверджується Державним космічним агентством України”, – розповідає Денісова.
Вона також підкреслила на необхідності дотримання статті 35 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І), від 08.06.1977 щодо належного поводження із довкіллям під час воєнних дій.
Нагадаємо, що Росія перекинула в окупований Крим винищувачі зі складу Сотого корабельного авіаційного полку для проведення підготовки на базі наземного тренувального комплексу “Нитка”, розташованого в Саках.
Як відомо, Росія перетворює Крим на ядерний відстійник. З 1999 року вона різко змінила ядерні положення Концепції національної безпеки і почала відстоювати “принцип деескалації” у своєму ядерному шантажі.
Раніше представник Росії в окупованому Криму заявив про готовність звертатися до міжнародного суду з прав людини через відсутність води в Північнокримському каналі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Стихійні сміттєзвалища, розливи нафти і вирубані ліси: окупанти руйнують екосистеми Кримського півострова appeared first on Прямий.
Схожі новини
Всесвітній день рок-н-ролу та батьківська поминальна субота: свята та пам’ятні дати 13 квітня
РФ втратила вже 20% нафтових доходів: на Банковій повідомили, чи триватитимуть удари по російським НПЗ
Трамп переконаний, що Україна та Крим мають бути частиною Росії — ексрадниця політика