Сполучені Штати вирішили обмежити участь Угорщини у своїй програмі безвізового режиму, оскільки мають сумніви щодо безпеки нових паспортів, виданих Будапештом у період 2011-2020 років.
Про це пише видання Politico
Американська програма безвізового режиму передбачає, що громадяни країн, які ним користуються, можуть подорожувати до США з метою туризму або бізнесу на термін до 90 днів без візи − для цього потрібна лише так звана Електронна система авторизації подорожей (ESTA).
Але з 1 серпня термін дії ESTA для власників угорських паспортів скоротять з двох років до одного, і ESTA буде дійсна лише для одноразового використання.
Угорські прикордонники насміхалися з українських дітей та показово брязкали зброєю через прапор України – керівник творчого колективу
Посол США в Будапешті Девід Прессман заявив, що “існують сотні тисяч паспортів, які були видані урядом Угорщини в рамках спрощеної програми натуралізації без суворих механізмів перевірки особи”.
Він додав, що США вже багато років звертають увагу Будапешта на цю “вразливість у сфері безпеки”, але “уряд Угорщини вирішив не закривати її”, тому США змушені тепер “відреагувати”.
“Війна закінчиться коли США цього захочуть, адже Україна вже втратила суверенітет” – Орбан вкотре зробив скандальну заяву
Повідомляється, що після приходу до влади в 2010 році уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана здійснив серйозні політичні зміни, які надали громадянство етнічним угорцям за кордоном – в тому числі в Румунії, Словаччині та Україні. Критики вважають, що так Орбан хотів підвищити свої електоральні перспективи.
Як йдеться у публікації, союзники Будапешта по НАТО глибоко розчаровані тим, що парламент Угорщини досі не ратифікував заявку Швеції на вступ до Альянсу.
Існує також постійне занепокоєння щодо того, що високопоставлені угорські чиновники просувають наративи Кремля, а також щодо зусиль, спрямованих на послаблення європейських санкцій, націлених на Москву.
Нагадаємо, у червні Угорщина на урядовому сайті опублікувала карту України без Криму. У МЗС оголосили демарш перед угорською стороною і закликали владу країни припинити провокації та не підігрувати російській агресії.
Як повідомляв “Прямий”, Російська православна церква 8 червня нібито передала Угорщині групу українських військовополонених. Раніше джерела “РБК-Україна” інформували, що РПЦ і патріарх Кирило без узгодження з Україною передати Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених. Водночас джерело агентства повідомляло, що Росія також вкотре планує розіграти так звану “угорську карту” й актуалізувати уявні проблеми нібито “закарпатського сепаратизму”.
Тим часом у Єврокомісії заявили, що Угорщина має пояснити свою роль у звільненні українських військовополонених з Росії та комунікацію з цього питання з Києвом.
Натомість офіційний Будапешт заявив, що не причетний до вивезення з Росії 11 українських військовополонених, які перебувають на території Угорщини. Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто 20 червня розповів, що скерування полонених до його країни відбулося після “консультацій між церковними та релігійними організаціями, де угорська держава абсолютно не була залучена”.
“На підставі цієї угоди ці люди були звільнені. І вони вільні люди, вони можуть вільно пересуватися Угорщиною, вони можуть робити, що хочуть. Якщо вони хочуть зв’язатися з українською владою, вони можуть це робити вільно, я можу вам це гарантувати”, – заявив міністр.
Згодом посольству України у Будапешті вдалося вивезти з Угорщини трьох українських військовополонених, які опинились там у межах домовленостей Угорщини з Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post США обмежили безвіз для громадян Угорщини: що відбулося appeared first on Прямий.
Схожі новини
Посольство США попередило про можливу масштабну атаку протягом наступних днів
Китайські почесті: яка справжня мета параду у Москві на 9 травня
Україна вислала двох угорських дипломатів у відповідь на дії Будапешта