Метапневмовірус людини (HMPV), спалах якого спостерігається у Китаї та низці інших країн, є давно відомим вірусом, який циркулює в Україні кожного епідемічного сезону.
Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
Зазначається, що метапневмовірус зазвичай викликає симптоми, схожі на застуду або легкий грип: нежить, кашель, підвищення температури. За словами фахівців, порівняно з грипом, це захворювання зазвичай протікає легше і рідко викликає серйозні ускладнення.
Інфекціоністка Ольга Голубовська зазначає, що HMPV може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку. Однак найбільш вразливими є маленькі діти, люди похилого віку та ті, хто має ослаблену імунну систему.
Антитіла до метапневмовірусу виявляються майже у 100% людей із повторним зараженням, а серед дітей до 10 років серопозитивність також досягає 100%. Інкубаційний період вірусу триває від 3 до 6 днів, а захворювання зазвичай триває 7-10 днів.
HMPV найактивніший у помірному кліматі в пізню зиму та весну. Останній спалах вірусу може бути пов’язаний із пандемією COVID-19, яка вплинула на імунну толерантність людей через тривалі локдауни та інші зміни у способі життя.
У Центрі громадського здоров’я зазначають, що для запобігання інфекції слід дотримуватися базових правил гігієни:
регулярно мити руки з милом;
уникати контакту з хворими людьми;
дотримуватися етикету кашлю (прикривати рот серветкою або згином ліктя);
провітрювати приміщення;
проводити регулярне вологе прибирання.
Голубовська додає, що обмеження контактів із хворими на респіраторні інфекції може знизити ризик зараження.
“Чим менша доза збудника, тим більше шансів перенести захворювання у легкій формі”, – наголошує інфекціоністка.
Фахівці підкреслюють, що метапневмовірус є “традиційним” збудником, який циркулює вже багато років. Жодних особливих заходів, окрім звичайної профілактики, не потрібно. Основне – вчасно звертатися до лікаря у разі виникнення ускладнень та уникати самолікування.
До слова, в Україні зареєстровані перші випадки зараження метапневмовірусом (HMPV), фахівці висловлюють занепокоєння тим, що він може стати причиною нової пандемії.
Раніше повідомлялося, що на тлі зростання кількості випадків захворювання метапневмовірусом (HMPV) у Китаї переповнені лікарні. Попри занепокоєння, що він може стати причиною нової пандемії, як COVID-19, офіційний Пекін применшує проблему поширення HMPV, видаючи це за щорічне зимове явище.
В Україні станом на 5 січня зареєстрували 13 підтверджених випадків зараження метапневмовірусом (HMPV)
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Спалах метапневмовірусу: що відомо про вірус в Україні та як від нього захиститися appeared first on Прямий.
Схожі новини
Новим очільником Нацакадемії сухопутних військ став Роман Качур
На закарпатському курорті трагічно загинула туристка з Волині
Сума пожертв на інавгурацію Трампа стала найбільшою в історії