Щороку, починаючи від 2019-го, 29 серпня Україна відзначає День памʼяті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Дату присвятили дню виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року, коли українська армія зазнала на Донбасі найбільших втрат. Пам’ятний день встановив президент Володимир Зеленський указом від 24 серпня 2019 року.
Історія Дня пам’яті захисників України
Під час запеклих боїв 18 серпня 2014 року українські сили ввійшли в Іловайськ і змогли взяти під свій контроль частину міста.
Однак вночі проти 24 серпня 2014 року відбулось наймасштабніше вторгнення Росії на територію України, і вже 24-25 серпня батальйони МВС України “Дніпро-1”, “Миротворець”, “Світязь”, “Херсон”, “Івано-Франківськ”, Нацгвардії “Донбас” і сили сектору “Б” потрапили у вороже оточення.
ЗСУ знищили російські склади боєприпасів в Іловайську та Брилівці — СтратКом
28 серпня українські військові опинились у критичному становищі. Між Україною і Росією відбулись переговори стосовно безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських захисників за узгодженими маршрутами. Однак путінський “зелений коридор” став для них справжньою дорогою смерті.
29 серпня о 8:15 українські військові організованими колонами почали рухатися з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Спочатку українські колони безперешкодно йшли повз російські укріплені позиції, але через деякий час російські війська відкрили вогонь.
За офіційними даними, під час Іловайської операції й подальшого розстрілу в так званому “зеленому коридорі” 366 українських воїнів загинули, ще 429 отримали поранення, а 300 — потрапили в полон.
Як відзначають
У День пам’яті захисників України громадяни згадують подвиг загиблих воїнів. По всій країні приспускають державні прапори на будівлях органів влади, державних підприємств, установ і організацій, обмежують трансляції розважальних радіо- й телепрограм, проводять меморіальні заходи, тематичні книжкові й фотовиставки, кінопокази, концерти-реквієми тощо.
Символом дати стала квітка соняшника, оскільки в дні Іловайської трагедії саме вона рясніла на полях.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний долучився до слів пошани до пам’яті загиблих захисників у своєму Telegram.
“Схиляю голову і розділяю разом з близькими й рідними біль непоправної втрати. Дякую за найбільшу жертву, свідомо віддану своїй державі. Так твориться історія і формується нація, якими захоплюватиметься світ. Обіцяю, жодна жертва не стане марною — ми продовжуватимемо боротьбу до нашої Перемоги”, — написав він.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.
The post Сьогодні в Україні День памʼяті захисників: історія appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Заяви були недалекоглядно сприйняті”: румунський політик пояснив свої “теоретичні” міркування про поділ України
Україну опустили в рейтингу: букмекери дали прогноз щодо шансів перемоги на Євробаченні
Мир через силу, а не через капітуляцію – Порошенко розповів, про що говорить з міжнародними партнерами