fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Словаччина та Україна погодили систему торгівлі зерном, але є умова

Представниця департаменту комунікацій міністерства сільського господарства та розвитку сільських територій Словаччини Крістіна Юрічкова заявила, що завдяки прогресу у переговорах з Україною, Київ пообіцяв не скаржитись на Братиславу у СОТ та не забороняти імпорт словацьких продуктів.
Про це повідомляє видання TASR.
“Міністр сільського господарства та розвитку сільських територій Словацької Республіки Йозеф Біреш оцінив онлайн-зустріч з українським міністром у середу як конструктивну, оскільки вони домовилися про створення системи торгівлі зерном на основі видачі та контролю ліцензій”, – сказала Юрічкова.
Варто наголосити, що ця система наразі не запущена та не протестована на повну функціональність, тому заборона на імпорт чотирьох товарів з України, яку уряд Словаччини затвердив з 16 вересня до кінця 2023 року, залишається в силі.
Разом з цим, аграрний міністр Біреш попросив свого українського колегу припинити всі дії, пов’язані з процедурою проти Словаччини у СОТ, про яку оголосила Україна, а також відкликати заяви про зупинку імпорту агропродукції зі Словаччини в Україну.
“Міністр Сольський пообіцяв припинити ці кроки з 20 вересня”, – додала вона.
До слова, 21 вересня, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом. Повідомляється, що міністри обговорили ситуацію, а також пропозицію України щодо її врегулювання, та домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн.
Як повідомлялось, Європейська комісія 15 вересня вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил.
Згодом Польща запровадила ембарго на українське зерно попри те, що Єврокомісія скасувала обмеження.
Своєю чергою торговий представник України Тарас Качка заявив, що Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію.

Поділитися цією публікацією