fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Сіра зона” перетворюється в зону бойових дій: Зеленський розповів про ситуацію на Харківщині

Президент Володимир Зеленський повідомив, що на Харківщині дуже складна ситуація, найбільше на околицях міста Вовчанська, де ще лишаються півтисячі місцевих жителів, які потребують евакуації

Про це він розповів у відеозверненні.

“Є села, які фактично із “сірої зони” стали зоною ведення бойових дій, і окупант намагається в частині з них закріпитись, частину просто використати для подальшого просування”, – сказав він.
За словами Зеленського, на сьогодні стоїть завдання – якнайбільших втрат завдати окупантам.
“Росіяни ударами по Харківщині мають на меті розтягнути наші сили та підважити моральну, мотиваційну основу здатності українців захищатися. В Донецькій області найбільш жорсткий нині покровський напрямок, де лише за добу відбулось 30 бойових зіткнень. ЗСУ відбивають російські штурми на Лиманському, Времівському, Куп’янському та Краматорському напрямках”, – наголосив він.

Президент закликав не вестися на емоції та гучні заголовки, а довіряти ЗСУ.
“Наші воїни знають, як діяти. І ми працюємо для того – зокрема з партнерами, зокрема із нашим внутрішнім українським виробництвом зброї, – щоб у наших воїнів було чим діяти”, – підсумував він.

У Харківській ОВА назвали кількість людей, які залишаються у Вовчанську

Нагадаємо, що очільник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі заявив, що російські окупанти не перебувають у населеному пункті, однак ситуація у місті залишається складною через обстріли.

Відомо, що міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що союзники України повинні зробити все можливе, щоби допомогти ЗСУ відбити наступ російських військ у Харківській області, який є дуже “небезпечним моментом”.

До слова, командир підрозділу розвідки Збройних Сил України Денис Ярославський вдень у неділю, 12 травня 2024 року, описав ситуацію в місті Вовчанськ Харківської області й поділився своїм баченням причин швидкого просування ворога на цій ділянці.

Раніше в інтерв’ю “Прямому” п’ятий президент та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко заявив, що лінія кордону на Харківщині, де зараз відбуваються спроби росіян захопити території, мала бути укріплена фортифікаціями і мінними загородженнями.

Слід зазначити, що 1 квітня військовослужбовець ЗСУ Микола Ворошнов розповів, що на окремих ділянках фронту почали масштабно копати лінію оборони, втім це надто пізно, адже бригади тих, хто залучений до робіт тепер перебувають у потенційній зоні ураження противника.

Поділитися цією публікацією