Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс повідомив, що Берн регулярно обмінюється інформацією з Росією і має намір обговорити підсумки Саміту миру з питань України, що відбувся у Бюргенштоку 15-16 червня, з нею, а також із Китаєм та іншими країнами, які не брали участі у заході.
Про це повідомляє видання “Інтерфакс-Україна“.
“У нас є чинне посольство в Москві, і кожні два тижні ми спілкуємося з міністром закордонних справ, і в нас також є намір обговорити з Росією підсумки цієї конференції. Я прошу вас зрозуміти, що я не буду говорити про це більш конкретно”, – сказав він.
Міністр нагадав, що швейцарська сторона під час підготовки Саміту побачила неможливість здійснити наміри присутності Росії “на борту” від самого початку, однак була надана обіцянка, що вона буде на борту, коли прийде час.
“Тому зараз питання полягає в тому…, коли ми зможемо зробити цей крок і який тип маршруту буде використано, тому що не всі маршрути, які ми можемо уявити сьогодні, дозволять Росії брати участь”, – додав Кассіс.
Він визнав, що переважна більшість рішень, які було ухвалено, не можуть бути ухвалені без участі Росії, адже саме з погляду можливої зацікавленості російської сторони та побудови шляху до миру було обрано три теми для першого саміту – ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення полонених, а також тисяч дітей.
Міністр повідомив, що очевидно з цієї причини таким питанням не стало, наприклад, питання територіальної цілісності, тому що наразі перспективи його обговорення між сторонами безвихідні.
Кассіс вказав на заяву президента Росії Володимира Путіна напередодні Саміту миру і назвав її сигналом, який російський президент хотів надати всім державам-учасницям саміту.
“І його заява повністю суперечить тому напрямку, який хочуть прийняти інші країни”, – наголосив міністр.
Він повідомив, що Швейцарія проведе детальне обговорення результатів саміту і з іншими країнами, “у чиї двері ми постукали, а вони не прийшли, наприклад, із Китаєм”. На першому етапі вони запропонували взаємну підтримку, але потім сказали “ні”, коли побачили, що на цьому першому етапі неможливо залучити Росію.
“Зараз ми проведемо з цими країнами глибоке обговорення і обговоримо, як цей шлях або куди цей шлях може нас привести. Існують різні думки та ідеї щодо того, як можна продовжувати цей шлях, шлях до миру. І ці різні ідеї необхідно об’єднати, щоб знайти спільний шлях вперед”, – стверджує Кассіс.
Він вказав, що Китай і Бразилія можуть піти іншим шляхом, і йдеться також про пошук способу об’єднати ці різні підходи, адже для успіху потрібна воля, з одного боку, України, а з іншого боку – великих гравців, адже геополітичні рішення не можна ухвалювати поодинці, тоді як Швейцарія готова й надалі виконувати велику роботу з посередництва.
Нагадаємо, що 16 червня учасники Глобального саміту миру у швейцарському Бюргенштоці погодили спільне комюніке. Вони підтвердили відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності будь-якої держави, включно з Україною.
Слід зауважити, що серед учасників Глобального саміту миру 80 країн та чотири організації підтримали його підсумкове комюніке. Однак деякі країни були проти.
Зазначимо, вже в перший день Саміту миру керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна готова представити країні-агресору Росії свій мирний план, і це може статися під час наступного Саміту миру.
До слова, у переддень Саміту, 14 червня, під час виступу в МЗС РФ російський диктатор Володимир Путін назвав умови для припинення бойових дій в Україні. Він заявив, що українські війська мають бути повністю виведені з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів. Крім того, Україна має повідомити про відмову від вступу до НАТО. Якщо ці умови будуть виконані, то Росія нібито негайно припинить вогонь.
Як відомо, на швейцарському курорті Бюргеншток в суботу, 15 червня, офіційно стартував перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій. Перелік учасників став відомий лише ввечері напередодні саміту. Деякі країни, які до цього часу не визначилися, ухвалили рішення в останній момент. Зокрема, були сумніви щодо присутності представників Бразилії та ПАР, Індонезія та ОАЕ, Індія та Туреччина, деяких інших. Зрештою перші 4 вирішили надіслати своїх представників на рівні посланців, Делі та Анкара – голів МЗС.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Швейцарія обговорить з Росією та Китаєм підсумки Глобального саміту миру: деталі appeared first on Прямий.
Схожі новини
За яких умов потрібно друкувати е-квитки УЗ
Укренерго дали негативний прогноз по світлу
Оплата карткою стимулює до більших витрат