fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Римські канікули влади: чому Україна втрачає підтримку Заходу

Чинній владі не варто влаштовувати “римські канікули” для чиновників, а реально працювати з західними союзниками, які вже відверто запитують про перебіг реформ в Україні, зокрема боротьбу з корупцією, що своєю чергою може спричинити зменшення допомоги.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Павло Розенко, експерт з соціальної та економічної політики.
“Путін нічого у своїх планах не змінював, і всі ці розмови про те, що він там хоче, щоб Україна визнала 4 чи 5 областей російськими… Ні, він хоче Україну знищити як державу. Це його справді екзистенційне, філософське і практичне завдання. І сьогодні його саме головне завдання – зменшувати підтримку України на всіх рівнях, зокрема США і Євросоюз… Але я сподіваюся, що і у Трампа, і у очільників ЄС є чітке розуміння, або з’являється це розуміння, що посадити Путіна за стіл переговорів – це абсолютно марна справа, і що його треба перемагати на полі бою”, – зазначив Розенко.
Водночас і українській владі, за його словами, потрібно робити реальні кроки всередині країни для боротьби з корупцією, адже в Європі вже задають запитання щодо згортання демократії, про що зокрема свідчить конференція з питань відновлення у Римі.

“Друге щастя” Зеленського

“Їздити по конференціях або римських корпоративах – це, звичайно, класна штука для чиновників, але коли ми просимо щось від партнерів, а з іншого боку робимо все в Україні для того, щоб були загальмовані всі реформи, для того, щоб продовжувати згортати демократію, свободу слова і йти всередині України антиєвропейським шляхом, не боротися з корупцією, демонстративно не боротися з корупцією, – то, вибачте, оці розмови і заламування рук на європейських чиновників справляють менше і менше вражень”, – пояснює експерт.
При цьому він наголосив, що все частіше у Євросоюзі змінюють свою тональність щодо чинної влади через корупційні скандали, а це у свою чергу може спричинити зменшення допомоги Україні.
“Європейські політики все більше починають задавати питання владі про те, що робиться для того, щоб Україна рухалася європейським шляхом з точки зору перш за все подолання корупції. Ви думаєте, що європейці не бачать, як публічно “відмазуються” чиновники, що у нас два віцепрем’єр-міністри, одна з яких з європейської інтеграції, є підозрюваними в кримінальних справах, у нас щотижня виникає новий корупційний скандал на найвищих щаблях влади”, – зауважив Розенко.
“Напередодні цих римських канікул для чиновників Кабмін одноголосно проголосував за фактичне зупинення реформи Бюро економічної безпеки – найвищого органу, який має розглядати корупційні злочини в економічній політиці”, – нагадав експерт з соціальної та економічної політики.

Порошенко вимагає призначити законно обраного Цивінського головою БЕБ

Нагадаємо, в італійській столиці Римі 10 липня розпочалася 4-та Конференція з питань відновлення України. Під час виступу президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала запуск Європейського фонду відновлення України. Окрім того, Україна отримала 1 мільярд євро від Європейського Союзу коштом прибутків від заморожених російських активів.
Водночас напередодні британське видання The Economist опублікувало матеріал, де йдеться про те, що очільник Офісу президента Андрій Єрмак стоїть за потенційними кадровими змінами в уряді, які можуть статися вже найближчим часом. Зазначається, що Єрмак робить спроби усунути певних чиновників, натомість просунувши “потрібних” собі людей. Так, за словами трьох співрозмовників, які говорили на умовах анонімності, керівник ОП впливав на хід справи Чернишова. Зокрема саме він дозволив просунути її, тоді як інші – заморожував.
Тим часом сам Єрмак дедалі частіше стає причиною роздратування у Вашингтоні. Це підтверджують понад десять джерел Politico серед колишніх і чинних посадовців США, а також помічників у Конгресі. Частина співрозмовників описує Єрмака як надмірно вимогливого, різкого у спілкуванні та слабо обізнаного з внутрішньою політикою США. Деякі висловлюють побоювання, що він міг неточно доносити позицію Вашингтона до українського керівництва. Один із джерел охарактеризував його як “двопартійного подразника”.
До слова, публікації у ЗМІ матеріалів щодо ролі голови Офісу президента Андрія Єрмака у процесах згортання демократії свідчать про те, що у західних союзників уже увірвавсь терпець, тому Банковій варто зробити свої висновки, щоб наша країна не втратила військову допомогу, – вважає громадський діяч Карл Волох.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Римські канікули влади: чому Україна втрачає підтримку Заходу appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією