Дискусія щодо заморожених російських активів у Європейському Союзі набирає нових обертів. Попри активний тиск з боку деяких країн Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, а також президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступають проти конфіскації заморожених російських активів та їхньої передачі Україні. Водночас низка інших європейських держав підтримала цю позицію.
Про це повідомляє Politico.
Зазначається, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Європейський Союз заморозив активи Центробанку РФ на суму близько 200 мільярдів євро, більшість яких зберігається у бельгійській фінансовій установі Euroclear. Деякі країни, зокрема Естонія, Литва, Латвія, Польща та Чехія, наполягають на повній конфіскації цих коштів та їхньому негайному використанні для підтримки України. Вони вважають, що це може компенсувати можливе скорочення допомоги від США, якщо Вашингтон ухвалить рішення зменшити фінансування української оборони.
Проте провідні європейські економіки не підтримують такий підхід. Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, а також керівництво Європейської комісії наголошують, що конфіскація активів може викликати серйозні юридичні та фінансові ризики. На їхню думку, використання цих коштів як важеля у переговорах з Росією є більш доцільним, ніж їхнє негайне вилучення.
Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з Дональдом Трампом у Вашингтоні заявив, що юридично ЄС може використовувати прибутки від цих активів, але повне їх вилучення буде незаконним.
Європейські лідери також побоюються, що подібне рішення може підірвати довіру міжнародних інвесторів до європейських фінансових інституцій, що матиме довгострокові наслідки для стабільності європейських ринків. Водночас у ЄС ухвалено рішення про збереження активів у замороженому стані до моменту, коли Росія погодиться на післявоєнні репарації Україні.
Наразі тривають консультації на рівні G7 щодо можливого використання прибутків, які генерують ці активи. Раніше країни “Великої сімки” домовилися про механізм використання відсотків від заморожених активів для фінансування кредиту на 50 мільярдів доларів для України. Це питання обговорюватимуть міністри фінансів G7 під час зустрічі в Кейптауні, яка відбудеться цього тижня.
Європейські дипломати визнають, що переговори щодо заморожених російських активів можуть стати ключовою темою майбутніх перемовин про завершення війни. Москва вже висловила готовність обговорювати питання цих коштів у контексті відбудови українських територій, що перебувають під її контролем.
Поки що ЄС залишається розділеним у цьому питанні, і не виключено, що остаточне рішення буде ухвалено лише після визначення майбутньої політики США щодо підтримки України.
Варто додати, що РФ на переговорах з США в Саудівській Аравії просила розморозити активи та послабити санкції. Група перемовників з Москви під час переговорів намагалась відновити доступ до грошей, що були заморожені в США. Це близько 6 мільярдів доларів. Загальна ж сума заморожених російських активів у світі становить близько 300 мільярдів доларів.
До слова, уряд Бельгії спрямує на допомогу Україні 1,7 мільярда євро, отримані з податкових надходжень від російських заморожених активів.
Раніше повідомлялося, що Міноборони хоче використати доходи від заморожених активів РФ для покращення обороноздатності країни.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Ряд країн Євросоюзу виступили проти передачі Україні заморожених російських активів: про кого йде мова appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Сонці зафіксували потужний викид плазми: чого очікувати метеозалежним
Німеччина готується створити фонд на 200 мільярдів євро для підтримки оборони і допомоги Україні
Армія РФ атакувала Краматорськ: загинула людина