Україні не варто радіти втечі військ РФ з Сирії, адже вони можуть бути передислоковані на український фронт. А зважаючи на те, що це висококваліфіковані фахівці, десятитисячний окупаційний контингент може суттєво вплинути на перебіг війни.
Таку думку в етері “Прямого” висловив дипломат Дмитро Чекалкін.
“Я не зменшував би хвилювання. Через те, що та кількість російської техніки, яка буде виведена і вже виводиться, вилітають військові літаки з сирійських аеропорти – куди вони будуть передислоковані? Відповідно є загроза, що посилено буде російське угрупування на українському фронті. Тому я б якраз не радів з цього приводу. Нам було б вигідніше, щоб там якраз вони лишалися і відволікалися на цей сирійський конфлікт. Тут певна є розбіжність в наших інтересах”, – вважає Чекалкін.
На його переконання, десятитисячне угруповання висококваліфікованих військових фахівців може бути залучене до війни на українському фронті.
Росія може перекинути військових із Сирії в Україну: про яку кількість ідеться
“Військово-морські сили не зможуть пройти через Конвенцію Монтре через Босфор. Але військовими літаками можна буде перевести всі ці численні російські підрозділи. Ми знаємо, що завжди на зовнішніх військових об’єктах перебували найкваліфікованіші і найкраще підготовлені фахівці. Це сто об’єктів, на кожному з яких до ста росіян перебувало. Тобто сьогодні це десятитисячне угруповання може бути залучене до війни на українському фронті. Тому я би з цього приводу не радів”, – наголошує дипломат.
Водночас Чекалкін вважає, що Китай може зіграти важливу роль у примусі Путіна до миру.
“Інша річ, що Байден згадав, що він розраховує на роль Китаю. Тому що єдиний впливовий важіль сьогодні, який може примусити Путіна піти на перемовини – це Китай. Оскільки він, перекривши постачання в Китай російського газу і нафти, може зменшити критично надходження валюти до путінської Росії”, – додав дипломат.
Раніше в українській розвідці повідомили, що командування армії РФ після краху режиму Башара Асада виводить свій контингент з території Сирії, зокрема кораблі з бази в Тартусі, та перекидає залишки озброєння літаками з авіабази Хмеймім. Згодом у ГУР Міноборони заявили, що дані про нібито збиття або авіакатастрофу літака, в якому тікав з країни Асад, є дезінформацією для прикриття.
Падіння клану Асадів: які це матиме наслідки для Близького Сходу та України
При цьому росіяни ретируються з Сирії, залучивши караван літаків, а одна з військових баз, на якій перебувають російські військові, опинилася в облозі.
Водночас в МЗС РФ заявили, що Асад виїхав із Сирії та “дав вказівку передати владу мирним шляхом”, при цьому загрози безпеці російським військовим базам на території Сирії нібито немає, але вони перебувають “у режимі підвищеної бойової готовності”.
Згодом російські пропагандистські державні агенції повідомили, що повалений президент Сирії Башар Асад зі своєю сім’єю перебувають у Москві, Росія надала їм притулок. Окрім того, Росія звернулася до Туреччини з проханням допомогти організувати безпечний вихід своїх військ із Сирії.
Тим часом Президент США Джо Байден привітав падіння режиму диктатора Башара Асада у Сирії. Він назвав те, що відбувається, “фундаментальним актом справедливості”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Розбіжність інтересів: чому Україні не варто радіти втечі росіян з Сирії appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки
ССО атакували нафтобазу у Калузькій області: вона є логістичним центром окупантів
Росіяни атакували Запоріжжя: кількість поранених зросла до 10