fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Росіяни рекордним силами рвуться до Часового Яру. Чи встоїть українська оборона?

Джерело: Telegram-канал автора
Російські окупаційні війська (РОВ) в районі Бахмута продовжують посилювати тиск, сподіваючись до Нового року розв’язати питання із Західним і Південно-західним секторами.
Перший їм потрібен для створення плацдарму з подальшою перспективою розвитку наступу на Часів Яр, другий – насамперед для створення буфера безпеки для <траси> 0513, яка опинилася під загрозою після визволення Андріївки та Кліщіївки і виходу на лівий бік від залізниці.
Згідно з останніми даними, в районі Бахмута РОВ сконцентрували 80 тис. о.с. Це пікове значення присутності росіян у районі містечка за весь час наступальних дій. Навіть у самий розпал наступу 2022-2023 орд “генералісімуса” Пригожина такої кількості особового складу в районі Бахмута не фіксувалося.

Бої за Авдіївку: що відбувається на фронті

Проте, цікавий момент. Росіяни задіяли в боях підрозділи 11-ї ОДШБр, яку раніше, 1 грудня, вивели зі складу 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу, і разом із 56-ю та 83-ю ОДШБр включили до складу формування ВДВ для централізації управління десантурою. Але, не про те мова. Мова про те, що вони були весь цей час у резерві.
Цю бригаду вельми активно “юзають” у напрямку Івановського і для російської десантури це можливість продемонструвати військово-політичному керівництву. Мовляв, нова концепція застосування військ, які вистрибують із транспорту, що рухається над землею, з криком “Гойда!”, правильна і має право не тільки на життя, а й на подальшу реалізацію, з урахуванням усіх супутніх бюджетних інвестицій.
У певному сенсі, Іванівське для командування ВДВ – це шанс довести кров’ю і м’ясом 11-й ОДШБр з далекого Улан-Уде, що вони “можуть”. Тому, не здивуюся, якщо командування готове заради цього села покласти всю бригаду, але досягти поставленої мети. Тим більше, що на схід від Іванівського 102-й МСП 150 МСД злив кілька позицій.
У районі Богданівки наступ посилили підрозділами 200-ї ОМСБр, якою намагаються заткнути кілька напрямків Західного сектора. Для посилення розтягнутої на шпагат 200-ї ОМСБр додано підрозділи 331-го ВДП 98-ї ВДД.
Південно-Західний сектор зараз перебуває під пресингом переважно 72-ї ОМСБр. Своєю чергою, відчутного успіху в спробах відбити Кліщіївку, де мають підтримку 1307-го МСП 6 МСД, та Андріївку ці підрозділи не мали і навіть, навпаки, за результатами системних контратак підрозділів Сил оборони України змушені були відійти з низки позицій. У районі Курдюмівки, на північ, інтенсифікувалися дії 57-ї ОМСБр 5 ОВА, але, знову-таки, без критичних наслідків для українських захисників.

Авдіївка та Бахмут. Чому порівняння недоречне

Підсумовуючи все вищевикладене – росіяни посилюють тиск у районі Бахмута. Вони явно ставлять собі за мету вихід на Часів Яр і дуже сильно турбуються за логістичну артерію з Горлівкою.
Але, в нинішніх реаліях, попри кількісну перевагу, а саме, зосередивши в районі містечка майже 50% від групи військ “Південь”, досягти якихось переломних результатів не можуть.
Їхній повзучий, по десятку метрів на день, а часом і з відступом, наступ поки що не демонструє потенціалу для стрімкого ривка і прориву нашої оборони. Але тиск занадто великий і, щоб його відбивати, необхідний відповідний інструментарій, надходження якого на лінію бойового зіткнення поки залежить, на жаль, не від нас.
Як повідомлялось, протягом минулої доби  українські захисники на Бахмутському напрямку відбили 21 атаку ворога біля Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Станом на початок грудня ЗСУ під Бахмутом перебувають в активній обороні, втрати окупантів з початку листопада становили 8700 осіб.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росіяни рекордним силами рвуться до Часового Яру. Чи встоїть українська оборона? appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією