Росія завдає все менше атак плануючими бомбами по території України, ніж ще кілька місяців тому, але зброя високої руйнівної сили все ще становить серйозну загрозу для військових і цивільних.
Про це пише американське видання Business Insider.
Фактори нещодавнього зменшення кількості бомбардувань включають серію ударів українських безпілотників по авіабазах і складах боєприпасів у Росії влітку та восени. Війська Києва також покращують захист від плануючих бомб.
Російська авіація запускала плануючі бомби на Україну протягом більшої частини війни. Зброя оснащена спеціальними комплектами, що перетворюють звичайні боєприпаси на високоточні. Їх досить складно перехопити, тому що вони летять не за балістичними траєкторіями, мають малу радіолокаційну видимість та досить короткий час польоту.
Майор підрозділу радіоелектронної боротьби Нацгвардії України Юрій розповів, що на його ділянці фронту Росія скоротила кількість своїх обстрілів приблизно на 70 відсотків порівняно з літом.
Він пояснив це ударною кампанією України всередині Росії. Він також припустив, що наявність винищувачів F-16, які дебютували в боях за Київ у серпні минулого року, може змусити російських пілотів вагатися літати занадто близько до кордону.
Єдиний реальний спосіб для України перемогти плануючі бомби – це або збити військовий літак до того, як він випустить боєприпаси, або завдати удару по літаку на землі. Або ж знищити склади боєприпасів.
Влітку та восени Україна за допомогою безпілотників вітчизняного виробництва здійснила низку резонансних атак на російські сховища, де зберігалися плануючі бомби, та аеродроми, де базувалися військові літаки з ними.
Україна також виграла від рішення адміністрації Байдена зняти обмеження на використання Києвом тактичних балістичних ракет американського виробництва, відомих як ATACMS, у транскордонних ударах. Українські офіційні особи довго стверджували, що більше свободи в цьому просторі дозволить їм загрожувати російським аеродромам і зменшити атаки плануючими бомбами.
Заступник голови комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв пояснив BI, що удари Києва по аеродромах змусили Росію перекинути свою тактичну авіацію вглиб країни та подалі від лінії фронту.
Ця кампанія призвела до зниження частоти вильотів — того, як часто Росія може піднімати свої військові літаки в повітря для проведення бомбардувань — і збільшила час виявлення, який мають українські сили, оскільки літаки наближаються з більшої відстані.
Чернєв сказав, що Україна також скорочує кількість плануючих бомб в арсеналі Росії, націлюючись на її склади боєприпасів.
Але ці страйки не є “чарівним інструментом”, сказав він. Росіяни завжди можуть побудувати інше сховище замість зруйнованого. Чернєв сказав, що, незважаючи на те, що атаки з використанням плануючих бомб остаточно зменшено, “це все ще проблема для нас, оскільки ми не можемо перехопити ці керовані бомби”.
Однак Україна може вживати й інших заходів, окрім перехоплення. Джордж Баррос, керівник групи геопросторової розвідки та російський аналітик в Інституті вивчення війни, сказав BI, що Україна стала кращою у використанні радіоелектронної боротьби для перешкоджання російським плануючим бомбам, зменшуючи їхню ефективність.
За словами Барроса, на лінії фронту в східній Донецькій області, він помітив кореляцію між зменшенням атак плануючими бомбами та швидкістю просування Росії, яке сповільнилося за останні місяць-два.
“Російські війська там дуже втомлені і дуже виснажені” — зауважив він, визнаючи це одним з факторів.
Але перешкоди, які впливають на здатність Росії скидати плануючі бомби на Україну, у поєднанні зі зниженням ефективності цієї зброї, “також пов’язані зі спостереженням за швидкістю просування російської піхоти”, враховуючи, що Москва використовує ці боєприпаси для підтримки своїх сухопутних сил, сказав Баррос, додавши, що “все це як би взаємодоповнює”.
Він наголосив, що для запобігання повторній загрозі плануючих бомб США і НАТО мають продовжувати озброювати Україну ракетами великої дальності, щоб вона могла й надалі атакувати російські авіабази.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія завдає все менше авіаударів по території України: у чому причина appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як українцям знайти роботу в Німеччині
Українців чекає масштабна індексація пенсій
В Україні бум переносів мобільних номерів на lifecell