У 2024 році рівень довіри до президента України Володимира Зеленського знизився з 64% на початку року до 52% у грудні. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного методом телефонних інтерв’ю у період з 2 по 17 грудня 2024 року. Усього у дослідженні взяли участь 2000 повнолітніх респондентів із територій, що перебувають під контролем уряду України. Статистична похибка не перевищувала 4,1%.
Загалом у всіх регіонах України досить схожа ситуація з довірою до глави держави. Баланс довіри й недовіри лишається позитивним. Найкраще ставлення до Зеленського зберігається у західних та центральних областях, де баланс становить +27% і +13% відповідно. У південних та східних регіонах показник довіри також залишається відносно високим, проте дещо нижчим, наближаючись до нульової позначки. Фахівці КМІС зауважують, що вирішальне значення для оцінки діяльності президента має не стільки регіон проживання, скільки загальний рівень оптимізму чи песимізму опитаних. Ті, хто схильний до песимістичних оцінок, значно рідше довіряють Зеленському: 31% серед песимістів висловлюють президенту довіру, тоді як 57% не мають до нього довіри. Водночас серед оптимістів 67% підтримують главу держави, а 26% ставляться до нього скептично.
З огляду на результати дослідження, попри зниження рейтингу, показники довіри до Зеленського все ще лишаються на досить високому рівні. Експерти пояснюють це насамперед тим, що суспільство бачить зусилля, які президент і команда докладають для вирішення ключових викликів, зокрема в контексті безпекової та економічної ситуації. Водночас опитування підтверджує: громадянам надзвичайно важливо відчувати підстави для оптимізму, щоб зберігати довіру до глави держави.
Схожі новини
Популярний необанк Revolut відкрив реєстрацію користувачів в Україні через «Дію»
Ексміністр інфраструктури Олександр Кубраков став радником міністра оборони Рустема Умєрова на громадських засадах
Українців повертатимуть з-за кордону: що придумала влада