Російська Федерація звернулася до США з проханням дозволити їй придбати пасажирські літаки американської компанії Boeing за кошти, які були заморожені після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.
Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з інформацією джерела, Росія не ставить купівлю літаків як обов’язкову умову для припинення вогню, однак визнає, що використання заблокованих активів для таких цілей стане можливим лише у випадку досягнення мирних домовленостей. Питання потенційної угоди вже обговорюється у Москві, і Кремль розглядає це як один із можливих елементів у рамках майбутнього пом’якшення санкційного тиску.
Речник Ради національної безпеки США Браян Х’юз підтвердив позицію Вашингтона, що жодних економічних домовленостей із Росією не буде, поки триває війна в Україні.
Державний департамент США утримався від коментарів. Також наразі відсутня реакція як з боку компанії Boeing, так і з боку офіційних представників Кремля.
Нагадаємо, станом на сьогодні США заморозили близько 5 мільярдів доларів російських державних активів. Загальна сума заблокованих резервів Центробанку РФ у країнах Заходу сягнула понад 280 мільярдів доларів.
Це не єдиний подібний запит з боку Москви. Раніше Росія вже публічно закликала США зняти санкції з флагманського авіаперевізника — компанії “Аерофлот” — та дозволити відновити пряме авіасполучення між обома країнами. Однак жодної офіційної відповіді з американського боку не прозвучало.
Журналісти наголошують, що у США можуть теоретично розглянути таку можливість у майбутньому, з огляду на нові виклики для американського авіабудівного гіганта. Зокрема, через економічні суперечки з Китаєм та введення тарифів адміністрацією Дональда Трампа, китайські авіакомпанії почали відмовлятися від купівлі літаків Boeing. На цьому тлі відновлення продажів до Росії могло б частково компенсувати втрати для американської компанії.
Нагадаємо, після початку війни у 2022 році Росія опинилася у стані технологічної ізоляції. Постачання нових літаків, запчастин і технічного обслуговування було зупинено. Як результат — авіакомпанії РФ змушені розбирати існуючі літаки на запчастини, що створює серйозні ризики для безпеки пасажирських перевезень.
Станом на початок 2024 року у флоті російських авіакомпаній перебувало 165 літаків Boeing і Airbus, що становить близько 40% усього цивільного авіапарку країни.
Тим часом перший віцепрем’єр РФ Денис Мантуров у лютому 2025 року заявив, що Москва готова відновити співпрацю з Boeing, зокрема у питанні постачання титану, який до війни був критично важливим компонентом для американського виробника.
Варто додати, що на початку квітня стало відомо, що Україна отримає від Євросоюзу ще 2,1 млрд євро допомоги, яка є доходом від заморожених активів Росії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Росія просить США про угоду з Boeing за заморожені активи: чи стане це першим кроком до зняття санкцій appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ за добу знищили 1170 окупантів та 48 артсистем росіян
Зеленський перехопив ініціативу у Путіна: як пропозиція переговорів у Стамбулі змінила правила дипломатичної гри з Кремлем
“Були провокаційні дії”: у Харкові під час конфлікту військовий ТЦК вдарив чоловіка