2 квітня 2022 року Київщину повністю звільнили від російської окупації. Київська оборонна операція тривала 38 діб — від початку повномасштабного вторгнення до остаточного вигнання ворога з Київщини.
Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський.
За словами командувача, який на той час очолював Сухопутні війська ЗСУ, завдяки даним розвідки українське командування розуміло, що одним із головних напрямків удару ворога буде саме Київ. Тому було проведено швидку, але ретельну підготовку до оборони столиці.
“В дуже короткий термін до початку повномасштабного вторгнення було вчасно проведено необхідну підготовку до оборони столиці — поділено Київ та область на сектори, призначено командувачів, організовано внутрішній і зовнішній рубежі оборони, виведено на позиції техніку та особовий склад, зроблено інженерне обладнання рубежів і позицій, створено укріплені райони та організовано систему вогню” — розповідає Головнокомандувач.
Запеклі бої точилися в Бучі, Ірпені та Гостомелі. Після 10 важких боїв за Гостомель РФ захопила його. Росіяни захопили більшу частину Київщини в перші дні війни, зокрема Іванків, Бородянку та Димер. У березні ворог зайняв Бучу та частину Ірпеня.
Ірпінь звільнили 28 березня, Бучу й Гостомель – 31-го. 2 квітня офіційно оголосили про звільнення всієї Київщини.
В Київській області правоохоронці знайшли 1 590 тіл загиблих під час окупації. Понад тисяча з них – цивільні.
Важливо відзначити, що перемога в Київській операції була здобута ще до надходження західної важкої зброї, зокрема HIMARS чи Bradley. Це продемонструвало здатність України захищати свою незалежність власними силами.
“Завдяки безстрашності наших воїнів і добровольців, самовідданості волонтерів, активній підтримці цивільних людей, ми не просто стримали ворога. Ми вибили його з Київщини та створили умови для подальших контрнаступальних дій” — підкреслює Сирський.
Перемога в Київській операції стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світові, що Україна здатна перемагати і буде боротися за свою незалежність.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Річниця звільнення Київщини: як Збройні сили України відстояли столицю appeared first on Прямий.
Схожі новини
Яких витрат потребує заміна копійок на шаги: відповідь очільника НБУ
Трамп припускає можливість зниження мит на імпорт
В Україні знову дешевшає картопля