fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ракетний удар по Кременчуку потрібно розслідувати як воєнний злочин – Amnesty International

Цілеспрямована ракетна атака на торговельний центр “Амстор” у Кременчуці є грубим порушенням законів, звичаїв війни та міжнародного права у сфері прав людини.
Про це йдеться в заяві міжнародної організації Amnesty International.
“Міжнародне гуманітарне право, яким регулюються закони та звичаї ведення війни, забороняє умисні атаки по цивільних об’єктах, яким був ТЦ “Амстор”, і вважає їх воєнними злочинами. Воєнним злочином також може вважатися атака, яка мала на меті вразити військову ціль, але для її реалізації була застосована зброя, яка призвела до непропорційної загибелі цивільних” – заявили в організації.

“Це справжні терористичні атаки”: Стівен Кінг зреагував на обстріл Кременчука

В Amnesty International додали, що як цілеспрямована атака на ТРЦ, так і удар по об’єкту внаслідок застосування неприцільної зброї і невибіркового нападу по густонаселеному району, що призвело до загибелі й поранення цивільних, є грубими порушеннями законів і звичаїв війни та міжнародного права у сфері прав людини.
“Amnesty International вимагає негайно припинити смертоносні невибіркові напади по густонаселених районах, розслідувати удар по ТЦ “Амстор” у Кременчуці і притягнути до відповідальності винних, включно із найвищим військовим командуванням і керівництвом відповідальної сторони” – наголосили в організації.
Як відомо, російські окупанти випустили по Кременчуку дві ракети: одна влучила в торговельний центр, а інша — у міський стадіон. Повідомлялося про 18 загиблих.
Окрім того, подано понад 40 заявок про зниклих безвісти після удару російських терористів по ТРЦ у Кременчуці.
За даними міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, ракети по торговельному центру в Кременчуці випустили російські льотчики з 52 гвардійського полку.
Зазначимо, кременчуцький ТРЦ, в який влучила ракета, не припиняв роботу під час повітряних тривог за рішенням адміністрації.
П’ятий президент Петро Порошенко переконаний, що місце Путіна — на лаві підсудних у міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Крім того, на інцидент уже зреагували амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк, прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон і президент Литви Гітанас Науседа.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Ракетний удар по Кременчуку потрібно розслідувати як воєнний злочин – Amnesty International appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією