fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Рада зареєструвала постанову Вадима Новинського про консультації між парламентами України та РФ

ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ №7084 НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ВАДИМА НОВИНСЬКОГО ПРО ЗВЕРНЕННЯ ДО ДЕПУТАТІВ ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ РФ ПРО НЕВІДКЛАДНИЙ ПОЧАТОК ПЕРЕГОВОРНОГО ПРОЦЕСУ ПРО ДЕЕСКАЛАЦІЮ СИТУАЦІЇ ТА ГАРАНТІЇ СТАЛОГО СВІТУ ЗАРЕЄСТРОВАНО У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ 21 ЛЮТОГО 2022 РОКУ. СПІВАВТОРАМИ ІНІЦІАТИВИ ВИСТУПИЛИ НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ ВІКТОРІЯ ГРИБ, ДМИТРО ШЕНЦЕВ ТА СЕРГІЙ МАГЕРА.

Документ передбачає, що Верховна Рада України виступить з превентивною ініціативою про негайний початок Стратегічних Консультацій з депутатами парламенту Російської Федерації щодо нормалізації обстановки, формулювання спільної позиції щодо недопущення подальшої ескалації ситуації та зростання військової напруги.

На думку авторів проекту Постанови метою звернення є створення обопільних гарантій сталого миру та розв’язання проблеми Донбасу виключно мирним шляхом у повній відповідності до “Мінських угод”. Для цього у Верховній Раді України буде створено представницьку групу народних депутатів України зі Стратегічних Консультацій з уповноваженими представниками Федеральних Зборів Російської Федерації.

Проект Постанови також містить ініціативу звернутися до міжнародних партнерів України з пропозицією згорнути інформаційну кампанію з нагнітання ситуації навколо України, повернути своїх дипломатів до Києва, а також підтвердити свою готовність продовжити багатосторонній діалог про загальну та всеосяжну систему колективної безпеки на континенті.

“У сьогоднішніх обставинах безвідповідально і навіть злочинно не діяти, оскільки вирішується доля України, доля нашого народу, доля народів-сусідів і, без перебільшення, доля континенту. Нам потрібен сміливий крок уперед. Нам потрібен новий переговорний процес, який запобігатиме конфліктам і зніме напругу, створить умови для ефективного дво- та багатостороннього діалогу про майбутнє системи безпеки на континенті та про взаємні гарантії такої безпеки”, – сказав Вадим Новинський, коментуючи необхідність ухвалення цієї Постанови українським парламентом найближчим часом.

Джерело: Вагомо

Поділитися цією публікацією