Джерело: Facebook-сторінка автора
Трампа “розлютили” вимоги Путіна запровадити в Україні зовнішнє управління під егідою ООН. Трамп заявив телеканалу NBC News, що він “злий” і “роздратований” на Путіна.
Під час телефонного інтерв’ю з телеведучою Крістен Велкер Трамп сказав: “Якщо Росія і я не зможемо домовитися про припинення кровопролиття в Україні, і якщо я вирішу, що в цьому винна Росія – а це може бути й не так – але якщо я вирішу, що винна Росія, я введу вторинні тарифи на нафту, на всю нафту, що надходить із Росії. Це означає, що якщо ви купуєте нафту у Росії, ви не можете вести бізнес у Сполучених Штатах. Буде запроваджено тариф у розмірі 25% на всю нафту, тариф від 25 до 50 пунктів на всю нафту”. Тарифи будуть запроваджені протягом місяця без угоди про припинення вогню.
Трамп також сказав, що Путін знає, що він злий, але зазначив, що у нього “дуже добрі стосунки з ним” і “гнів швидко розсіється… якщо він вчинить правильно”. А також заявив, що коментарі Путіна “не за адресою” і погрожував Кремлю наслідками за зрив його зусиль щодо досягнення мирного врегулювання війни в Україні.
Хто переможе російського Ведмедя, або Вовк як тотемна тварина України
Ну що ж, закономірно: Трамп від початку обрав неправильну тактику діалогу з Путіним: почав зі слабкого тиску. Що Путін традиційно сприйняв за слабкість і готовність прогинатись. Як то кажуть, “бліцкриг Трампа провалився”.
Трампу буде дуже складно виправити цей ефект “невдалого першого кроку”. Так, додаткові тарифи на нафту і скорочення експорту через вторинні санкції, звісно, добряче вдарять по Росії. Але це тривалий процес: якийсь ефект буде не раніше за 6-12 місяців після запровадження.
А Путін за ці 70 днів каденції 47 президента США чітко зрозумів: Трамп поспішає, він зацікавлений тільки в чимшвидшому рішенні, а не в якості і умовах цього рішення. Тому Путін жорстко тисне на цю чутливу точку Трампа. Логічно, що Трамп через це буде “злий” на Путіна ще достатньо довго (точніше, знов і знов). Хоча насправді це буде вже звична “гойдалка”.
От Трамп на тому тижня запланував чергову розмову з Путіним. Путін гарантовано наговорить знов купу компліментів, надішле скульптуру Трампа в золоті… Путін прекрасно відчув, як саме можна працювати з Трампом, спонукаючи до позитивних реакцій. Однак після компліментів буде нова відмова просто припинити вогонь. І знов Трамп буде “злий”…
Уроки світової війни: як нам не повторити долю Речі Посполитої
Однак для нас важливо, що “злий” Трамп в кожен момент на Путіна чи “добрий”, але він абсолютно не розуміє екзистенційності цієї війни для України. Що для нас це війна на виживання – в буквальному сенсі. Байдуже, хто представлятиме інтереси України – Зеленський чи будь-хто інший, хтось, хто сподобається Трампу. Будь-який глава держави муситиме обстоювати наше існування, відкидаючи неприйнятні вимоги.
І саме тому Росія зможе затягувати процес/ “злити Трампа” як завгодно довго (поки її остаточно не притиснуть санкціями). Вона просто виставлятиме свої умови. Не отримуватиме згоди. І продовжуватиме руйнувати і вбивати. Бо для РФ ця війна не має такого значення, як для нас. Для них це просто ще одна спроба підгребти чужу територію і людей. Ризики від того, що війна завершиться чи від того, що продовжиться, можливо, існують особисто для Путіна. Але для самого існування Росії ризики, на жаль, на тепер відсутні.
Висновок: вся ці історія тягтиметься й далі. Пропозиції про 20 квітня на розстановку сил і інтересів не впливають. Хоча якщо Трамп дійсно настільки сильно хоче отримати найближчим часом це перемир’я, ситуація може зрушити з мертвої точки. Але в такому випадку одною нафтою Трампу не обійтись. Знадобляться одночасно десятки ударів про позиціях Росії, щоб домогтись відмови від вимог і готовності хоча би припинити вогонь.
Неодностайна згуртованість: наскільки Європа готова до введення військ в Україну
Нагадаємо, очільник Кремля Володимир Путін висунув нові вимоги й заявив, що в Україні потрібно запровадити тимчасове управління під егідою ООН та США. Окрім того, російський диктатор хоче залучити свого колегу з КНДР Кім Чен Ина до переговорів щодо перемир’я в Україні.
Як йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Путін продовжує готувати росіян до довготривалої війни, а не реального миру. При цьому він заважає зусиллям президента США Дональда Трампа забезпечити тривале та стабільне мирне врегулювання в Україні.
Тим часом в адміністрації Трампа відмовились від обіцянки закінчити війну в Україні за сто днів. Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо зазначив, що мирне врегулювання війни в Україні займе “стільки часу, скільки буде потрібно”.
Напередодні Президент США Дональд Трамп заявив, що протягом місяця введе мита на російську нафту, якщо в РФ не погодяться на припинення вогню. При цьому Президент Фінляндії Александр Стубб розповів, що після зустрічі з американським лідером Дональдом Трампом у нього склалося враження, що терпіння Сполучених Штатів щодо Росії закінчується.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post “Просто припинити стріляти” не спрацювало: чому провалився бліцкриг Трампа appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Кривому Розі кількість жертв зросла до 16, серед них – 6 дітей
На Вінниччині вчитель вдарив учня по голові: поліція встановлює обставини
“Перемовини щодо розміщення іноземних військ триватимуть ще місяць”: головні заяви Зеленського під час пресконференції