fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Пронін та його курс: як зміни в Держфінмоніторингу вплинули на позицію FATF щодо війни в Україні

Уперше за роки повномасштабної війни Росії проти України Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) не згадала РФ як країну-агресорку у своїй декларації. Це рішення стало результатом роботи української делегації на чолі з Філіпом Проніним, який із кінця минулого року очолює Державну службу фінансового моніторингу України.
Про це повідомляє “Дзеркало тижня“.
У документі, ухваленому 21 лютого 2025 року, відсутні будь-які згадки про річницю вторгнення РФ та її роль у війні. Для порівняння, попередні декларації FATF чітко називали Росію винною у порушенні міжнародного права, а також вказували на загрози для світової фінансової системи через дії Кремля.
Зазначається, що декларації останніх трьох років виглядають наступним чином:

Декларація від 21 лютого 2025 року починається словами: “Сьогодні завершилося друге пленарне засідання FATF під головуванням Елізи де Анда Мадразо з Мексики. Делегати Глобальної мережі FATF, що складається з понад 200 юрисдикцій, і спостерігачі від міжнародних організацій взяли участь у триденних технічних дискусіях, щоб визначити заходи щодо вирішення ключових проблем відмивання грошей, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення”.
Декларація від 23 лютого 2024 року починалась словами: “Через два роки після неспровокованої війни Російської Федерації проти України FATF нагадує про свою заяву від 24 лютого 2023 року (див. нижче). Члени FATF із занепокоєнням відзначають потенційні ризики для міжнародної фінансової системи, включаючи зростаючий фінансовий зв’язок Росії з країнами, які підпадають під дію контрзаходів FATF, ризики фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також зловмисну ​​кібердіяльність і атаки програм-вимагачів. Через серйозність цих ризиків багато членів FATF вживають активних заходів, щоб захистити себе та світову фінансову систему”.
Декларація від 24 лютого 2023 року: “Через рік після незаконного, неспровокованого та невиправданого повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації в Україну FATF знову висловлює глибоке співчуття народу України та продовжує висловлювати жаль з приводу величезних втрат людей і зловмисних руйнувань, спричинених триваючим жорстоким нападом Російської Федерації на Україну. FATF визнає Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН ES-11/1, яка вимагає від Російської Федерації негайно, повністю та безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Попри це, FATF зберегла рішення про призупинення членства РФ в організації.
Раніше Україна вимагала від FATF ще жорсткіших заходів – зокрема, внесення Росії до “чорного списку”. Однак цього так і не сталося.
Зазначимо, що напередодні Пронін також вніс подання на запровадження санкцій проти п’ятого президента України Петра Порошенка. Це стало черговим кроком у зміні політики Держфінмоніторингу, що може впливати на міжнародні позиції України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Пронін та його курс: як зміни в Держфінмоніторингу вплинули на позицію FATF щодо війни в Україні appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією