Провадження зареєстровано 30 вересня за ознаками злочинів, що передбачені ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб).
Про це повідомила прес-служба акціонера енергокомпанії – Smart Holding (Cyprus) Ltd, яка виступила ініціатором кримінального провадження, передавши правоохоронним органам відповідні матеріали, що свідчать про грубі порушення закону.
Згідно з повідомленням, Smart Holding (Cyprus) проаналізувала інформацію про результати тендерних торгів “Харківобленерго” за останній рік, порівнявши її з реальними цінами на закуплену продукцію на ринку. Акціонер встановив, що за деякими позиціями ціна закуплених товарів і послуг більш ніж в 2 рази перевищувала ринкову пропозицію.
Як приклад компанія навела тендер АТ “Харківобленерго” на закупівлю вакуумних вимикачів вартістю 69,22 млн гривень, переможцем якого визнано компанію ТОВ “Компані Плазма”.
В результаті аналізу встановлено, тендерні ціни були в 1,4-2,8 рази вище, ніж розцінки дилера офіційного виробника, пропозиція якого були відхилені на тендері. За даними Smart Holding (Cyprus), збитки “Харківобленерго” лише в рамках цього контракту оцінюються в 34 млн гривень.
Всього компанія виявила 19 епізодів грубих зловживань і нераціонального використання коштів під час проведення тендерних процедур на “Харківобленерго”. Всі вони об’єднані в одне вищезгадане провадження.
“Ми неодноразово звертали увагу державних органів та громадськості на корупційні схеми на підприємстві, але їх реальні масштаби дійсно вражають. Вся ця інформація отримана з відкритих джерел. Деякі факти вже стали предметом гучних журналістських розслідувань. Це колосальні збитки для держави, яка є мажоритарним акціонером компанії.”
– зазначив директор з ризиків і безпеки Smart Holding Іван Герасимович.
Тим часом Фонд державного майна, уповноважений представляти його інтереси в органах управління товариством, продовжує наполегливо блокувати створення правомочної незалежної наглядової ради “Харківобленерго”.
Тим самим створюються умови щоб біля керма компанії залишався менеджмент, який потурає багатомільйонним крадіжкам. Створюється враження, що така ситуація влаштовує всіх – і чиновників Фонду, і правоохоронні органи і, зі зрозумілих причин, нинішній менеджмент підприємства”, – заявив директор з ризиків та безпеки Smart Holding Іван Герасимович.
У зв’язку з виявленими порушеннями, Smart Holding (Cyprus) повторно звернулася до Офісу генерального прокурора з проханням вжити заходів для припинення розкрадання грошей в АТ “Харківобленерго”.
За даними видання “Наші гроші” з початку поточного року “Харківобленерго” закупило за даними системи Prozorro обладнання, матеріали та послуги на суму понад 2,5 млрд гривень. При цьому, виходячи з аналізу тендерних процедур, в більшості випадків ціни закупівель в середньому на 30-40% перевищували ринкові.
Схожі новини
Через “Дія” можна безкоштовно отримати преміум-підписку симулятора тактичної медицини LifesaverSIM
В Україні планують запустити програму оренди житла з правом його викупу
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка