fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Поки Захід вагався щодо підтримки України, Путін оговтався: наступний рік буде важчим – президент Чехії

Президент Чехії Петр Павел заявив, що партнери України не виконали багатьох обіцянок щодо надання необхідної зброї, що не дозволило Силам оборони продовжувати великий наступ.
Про це він сказав у інтерв’ю газеті Corriere della Sera під час візиту до Італії.
“На жаль, наших поставок військової техніки недостатньо, щоб дозволити Україні продовжувати високоінтенсивну операцію. Ми не виконали своїх обіцянок постачати українцям артилерійські боєприпаси, підготовка на F-16 не йде так швидко, як мала б”, — сказав Павел, додавши, що після надання Британією ракет Storm Shadow та передачі Францією ракет SCALP, Україна розраховувала отримати й німецькі ракети Taurus, але Берлін не ухвалив такого рішення, що створило дисбаланс у поставках.
Він також зазначив, що невизначеність з українського боку “не є хорошою основою для військового планування”.

Павел підкреслив, що у Заходу “немає іншого вибору, окрім як дати Україні все необхідне для досягнення успіху” в її боротьбі з відновлення суверенітету та контролю над своїми кордонами.
“Все, що буде менше, буде нашою поразкою. І перемога Росії обернеться для нас у майбутньому, тому що це зміцнить їх уявлення про те, що вони можуть досягти своїх цілей силою, і спонукатиме всі режими світу покладатися на слабкість західних демократій”, — наголосив лідер Чехії.
Він також зазначив, що з часом необхідно буде “вийти на етап”, на якому можна вести переговори з Москвою, але це має відбуватися в рамках міжнародних правил і законів, а не на умовах, які висуває російський диктатор Володимир Путін.
Павел пояснив своє висловлювання про те, що україна має лише одну спробу провести великий контрнаступ цього року, наголосивши, що “контрнаступи дорогі, вимогливі та трудомісткі” і два-три великих наступи за рік зробити неможливо.
Він також додав, що наступного року відбудуться вибори в Росії, США, і, можливо, в Україні, а ця зима буде “надзвичайно важкою”, тому що велика частина української інфраструктури була зруйнована, і навіть з допомогою партнерів усе відновити не вдалося.
“Населенню буде важко, а з ваганнями країн, які зараз підтримують Україну, почуття розчарування зростатиме. І це, природно, створює не дуже сприятливу ситуацію для продовження контрнаступальних операцій”, — сказав він.
Павел зазначив, що ця зима дасть Росії, яка вже і так змогла перевести свою промисловість у “режим війни”, час для відновлення, оскільки країна-агресорка виробляє набагато більше боєприпасів великого калібру, більше танків та мобілізовує більше солдатів, а також веде переговори з кількома країнами щодо поставок зброї.
“Північна Корея має потенціал у мільйон артилерійських снарядів. Якщо ми втратимо можливість зберегти підтримку України, наступний рік може бути ще більш сприятливим для Москви. Цей рік є вирішальним, щоб закласти основи успіху, наступний рік буде складнішим”, — підкреслив він.
Лідер Чехії погодився зі словами журналіста, що Путін, ймовірно, “переживає найкращі тижні з початку війни”, оскільки світ відволікається на боцові дії у секторі Гази, а російсбке ВВП зростає попри усі західні санкції, але наголосив що партнери України все ще можуть “щось змінити”.
Тим часом, журналісти-розслідувачі проєкту “Важные истории” дізналися, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну компанія “Авіа ФЕД сервіс” забезпечила російську авіапромисловість запчастинами щонайменше на 650 мільйонів рублів, або ж 7,3 мільйона доларів США, причому більша частина – 4,1 мільйона доларів, – надійшла із України.
До слова, за даними журналістів видання Bloomberg, кілька країн Європейського Союзу намагається помʼякшити антиросійські санкції у 12-му пакеті обмежень, адже це, на їхню думку, може поставити європейські компанії у невигідне конкурентне становище.
Варто зазначити, ще у вересні видання The New York Times повідомляло, що Росії вдалося уникнути санкцій і контролю над експортом з боку західних країн та збільшити виробництво ракет, перевищивши довоєнний рівень.

Поділитися цією публікацією