Радники новообраного президента США Дональда Трампа розробляють широку стратегію санкцій, яка спрямована на досягнення дипломатичної угоди між Росією та Україною. Водночас план передбачає посилення тиску на Іран та Венесуелу.
Про це повідомляє Bloomberg.
Після того, як адміністрація Джо Байдена ввела найжорсткіші санкції на російську нафту, команда Трампа розглядає два можливі сценарії:
Пом’якшення санкцій для заохочення Росії до мирних переговорів з Україною.
Посилення санкцій, щоб підвищити економічний тиск на Кремль і змусити його погодитися на поступки.
Остаточне рішення залежатиме від обраної стратегії Трампа, зокрема, його готовності до переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним. Як стало відомо, команда Трампа вже планує таку зустріч.
Оголошення Байдена про санкції викликало зростання цін на нафту майже на 5 доларів за барель. Будь-який новий крок адміністрації Трампа може суттєво вплинути на глобальний ринок, підвищуючи витрати на енергоносії в усьому світі.
Щодо Ірану, команда Трампа розглядає повернення до стратегії “максимального тиску”, яка значно скоротила експорт іранської нафти під час його першого президентського терміну. План передбачає запровадження великого пакету санкцій, спрямованого на ключових гравців нафтової галузі країни, вже в лютому.
Ситуація з Венесуелою є складнішою. Президент Ніколас Мадуро не лише уникнув тиску адміністрації Трампа, але й утримав владу, попри звинувачення у фальсифікації виборів. Планується повернення до агресивної політики, яка включатиме додатковий тиск на нафтовий сектор країни.
Команда Трампа також може посилити контроль за нафтовими перевезеннями, запроваджуючи вторинні санкції на європейських та азійських покупців російської нафти, а також на танкери, що проходять через стратегічно важливі турецькі та датські протоки.
Відомо, що Сполучені Штати Америки запровадили новий потужний пакет санкцій, спрямований проти 250 фізичних і юридичних осіб, залучених до підтримки військово-промислового комплексу Росії. Удару зазнали також китайські та турецькі постачальники, фінансові структури та компанії, пов’язані з “Росатомом”.
До слова, Європейська комісія вперше планує ухвалити санкції проти Росії, зокрема торгівельні обмеження, без урахування можливого вето з боку Угорщини чи Словаччини. Як повідомляють європейські дипломати, ЄК прагне затвердити 16-й пакет санкцій до третьої річниці початку повномасштабної війни в Україні.
Раніше повідомлялось що Європейська комісія розпочне консультації з країнами ЄС щодо 16-го пакета санкцій проти Росії. Польща, яка зараз головує в ЄС, прагне, щоб нові обмеження були ухвалені до третьої річниці початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Нагадаємо, що 10 січня США оголосили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Також обмеження торкнулися сербської компанії, пов’язаної з “Газпром нефть”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post План Трампа для миру в Україні: санкції, переговори та нові домовленості appeared first on Прямий.
Схожі новини
Порошенко здійснить візит до Брюсселя та візьме участь у Міжпарламентській раді Україна-НАТО
Немає жодних ознак, що Росія готується до миру – голова Військового комітету НАТО
У Дії доступна нова послуга “Ветеранський спорт”