
США, схоже, пом’якшили свої вимоги щодо повернення допомоги з боку України під час переговорів щодо економічної угоди між двома країнами.
Про це повідомляє американське видання Bloomberg з посиланням на джерела, обізнаних з цим питанням.
Відповідаючи на запитання про статус переговорів у понеділок, міністр фінансів Скотт Бессент сказав, що Україна надійшла з контрпропозицією на вихідних, і переговори все ще тривають.
“Ми дуже, дуже близькі” — сказав Бессент Bloomberg News у Буенос-Айресі.
“Це навіть може бути підписано вже на цьому тижні” – додав він.
За словами одного з джерел, переговори між технічними командами в п’ятницю та суботу були конструктивними. Але США все одно підійшли до угоди як до можливості компенсувати витрати в Україні за рахунок прибутків від фонду, розмір якого в останньому проєкті досі не вказано.
За даними джерел, адміністрація Трампа як і раніше не хоче обіцяти майбутні інвестиції у фонд — ключовий інтерес Києва в будь-якій подібній угоді — і відкладає це питання для обговорення. Натомість він продовжує наполягати на тому, що витрати США на Україну під час війни повинні розглядатися як внесок Вашингтона до фонду, сказали вони на умовах анонімності, оскільки переговори є приватними.
У публікації зазначається, що український уряд відмовився від коментарів до підписання угоди. Білий дім і Міністерство фінансів США не відповіли на запит про коментарі.
Нагадаємо, віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що у п’ятницю, 11 квітня, Україна та Сполучені Штати Америки розпочали технічні консультації щодо угоди про співпрацю у сфері корисних копалин.
Як повідомлялося, під час технічних обговорень зі США стосовно ресурсної угоди українська команда передала свої пропозиції американській стороні.
До слова, уряд виділив 113 млн грн з резервного фонду державного бюджету для забезпечення консультаційних послуг для угоди про надра зі США.
Схожі новини
Трамп відкидає угоду на 50 мільярдів: він не хоче постачати Україні зброю навіть за гроші, — BILD
Пекіну загрожують космічні мита від Вашингтона
Скільки грошей отримав бюджет України від США