Рішення США про введення санкцій проти найбільших нафтових компаній Росії, зокрема і “Газпрому”, серйозно вдарить по Кремлю і може стати суттєвим козирем для Дональда Трампа на майбутніх переговорах з Володимиром Путіним.
Про це в етері “Прямого” заявив громадський діяч Карл Волох.
“Чому зараз, чому Байден це робить під завісу свого президентства? Чи не є це своєрідною “свинею”, яку він намагається підсунути Трампу? Чому не робив раніше, якщо вважає це корисним і дієвим? Причина насправді всім має бути ясна. Такі суворі санкції, зокрема проти тіньового флоту і так далі, можуть серйозно вдарити… Перед виборами це могло б бути використане для критики Байдена. Після виборів, умовно кажучи, втрачати вже нічого. Можна робити те, що вважаєш за необхідне”, – зазначив Волох.
“Смикав Путіна за рукав і благав про переговори”: як у 2019 році новообрана влада підписувала газові контракти
Окрім того, він прокоментував інформацію про те, що рішення про санкції не було узгоджене з новообраним президентом Дональдом Трампом.
“Якщо це не узгоджено з Трампом, і Байден це робить на свій розсуд, це дуже потрібна річ. Хоча би тому, що доки ти не впевнений, як поведе себе нова адміністрація, ти маєш підсилювати, умовно кажучи, Україну. І ці санкції є способом підсилення. До речі, це не означає, що Трамп зможе їх скасувати після інавгурації. Скасувати це можна тільки через Конгрес. І в Конгресі навряд чи знайдуть голоси за це”, – пояснює громадський діяч.
Окрім того, за його словами, санкції можуть стати суттєвим козирем для Трампа на майбутніх переговорах з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.
“Якщо це узгоджено, це теж дуже позитивна річ. Зараз це підняття ставок. Ми всі розуміємо, що так чи інакше найближчим часом почнуться якісь переговори… Це дає Трампу певні козирі. Тобто скасування оцих останніх санкцій, наприклад, може бути вже суттєвим козирем для Трампа на таких переговорах. Тому я вважаю, що це річ дуже правильна, дуже позитивна. Незалежно від того, наскільки обраний президент і чинний президент, який піде з поста, узгоджували свої позиції”, – додав Волох.
Україна не може зупинити транзит російської нафти
Нагадаємо, що 10 січня США оголосили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Також обмеження торкнулися сербської компанії, пов’язаної з “Газпром нефть”.
Ці заходи стали частиною зобов’язань країн G7 щодо скорочення доходів Росії від енергоносіїв. За словами міністра фінансів США Джанет Єллен, санкції спрямовані на основне джерело фінансування російської агресії проти України.
Тим часом Петро Порошенко у соцмережах привітав важливе рішення Вашингтона про посилення санкцій проти російського нафтогазового сектора. Пʼятий Президент закликав українську владу зупинити транзит російської нафти через трубопровід “Дружба”.
Раніше стало відомо, що президент США Джо Байден розглядає можливість введення нових санкцій проти енергетичного сектора Росії у свої останні тижні на посаді. Цей крок може стати останнім ударом в економічній війні проти Володимира Путіна, а також надасть додаткових важелів для команди обраного президента Дональда Трампа в переговорах з Росією щодо припинення війни в Україні.
До слова, Європейський Союз підготував новий пакет санкцій, спрямований проти осіб і компаній, причетних до російських гібридних операцій, інформаційних маніпуляцій та спроб підірвати демократичні процеси у світі. Це перший випадок, коли санкції запроваджуються на таких підставах. До санкційного списку увійшли 16 осіб і три компанії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Підняття ставок і козир для Трампа: як нові санкції США вдарять по Кремлю appeared first on Прямий.
Схожі новини
До України масово везуть авто із Китаю
Пенсія інвалідам 3 групи 2025-го: все, що варто знати
Українським перевізникам у Польщі світять космічні штрафи