Політтехнолог Олексій Голобуцький вважає, що в Україні слід негайно заборонити популярний месенджер Telegram, адже російські спецслужби через нього наносять величезну шкоду державі, а також нівелюються такі поняття, як свобода слова і ЗМІ.
Таку думку він висловив в етері “Прямого”.
“Тут однозначно відповісти важко. Проблема в тому, чи можемо ми його заборонити, чи можемо ми його регламентувати. Вони з корупцією борються “дуже успішно”, борються з багатьма проблемами “дуже успішно”. Проблема в тому, що немає механізмів. Це знаєте, як закрити кордони для чоловіків 18-60 років. Ну, закрили. Неможливо в нас виїхати за кордон? Просто питання в грошах”, – зазначив Голобуцький.
На переконання політтехнолога, необхідно негайно позбутися впливу російських спецслужб через цей месенджер, однак зробити це буде дуже важко.
“Бо вірити в те, що Telegram поміняє одне з найголовніших своїх напрямків – це існування цих анонімних каналів – я в це не вірю. Це треба сподіватися, що на Заході вирішить питання з Telegram, а ми просто приєднаємося вже до вирішеного питання. Я в цьому так само трагедію не бачу абсолютно. В мене і канал є, і переписуюся дуже часто на Telegram, але стратегічна задача – позбутися серйозного впливу дійсно російської навіть не пропаганди, а російських спецслужб просто у першу чергу”
Ізраїльський слід: арешт Дурова є частиною великої гри спецслужб – Загородній
“Ну і я вам скажу, що такий жахливий вплив, який наніс свободі слова і розумінню взагалі, того, що таке журналістська робота, що таке в принципі робота з фактами, що, розумієте, коли там десь в Америці, Франції, коли є потужні засоби масової інформації, традиційно люди довіряють їм сторіччями і так далі, а інша справа – Україна”, – додав він.
Політтехнолог наголошує, що Telegram слід все ж таки заборонити, адже він наносить шкоду державі, а й нівелює такі поняття, як свобода слова і ЗМІ.
“Я виступаю за заборону Telegram. Але чи вдасться це зробити? Тут проблема не тільки в небезпеці. Проблема в тому, що Telegram нівелював дуже багато підходів. Більшість людей не розуміють, що таке свобода слова – що це не тільки можливість говорити все, що завгодно. Свобода слова – це відповідальність… Є просто “помийки”, яким скидують конкуренти один на одного різний компромат. А люди це сприймають, що це є свобода слова, що це є ЗМІ. На жаль, критичне мислення – це ж не поширене явище. Розкрутити телеграм-канал до 100 тисяч – це питання 10-20 тисяч доларів в місяць роботи. Потім ти туди скидуєш все, що завгодно, і ти вже на рівні. Є “ТСН”, є “Прямий”, є ще якісь канали. А ти сприймаєшся нібито, що це рівнозначно як медіа”, – пояснив Голобуцький.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що затримання засновника Telegram Павла Дурова у Франції не впливає на роботу месенджера в Україні. Окрім того, заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк висловив переконання, що політика України щодо Telegram і його засновника не зміниться.
Арешт Дурова – це кінець Telegram як “дикої соцмережі”
Натомість народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар в етері “Прямого” заявила, що українська влада має або припинити роботу Telegram на території України, або принаймні почати регулювати цей месенджер.
“Питання національної безпеки є ключовим, саме в інтересах національної безпеки відбуваються певні обмеження того, що називається принципом свободи слова, і це нам говорить Європейська конвенція з прав людини. Що у зв’язку з Telegram є найцікавішими моментами? Мені здається, що арешт Павла Дурова і все, що відбувалося після нього, є більш ніж промовисте”, – сказала Сюмар, додавши, що на проблему Telegram вже давно звернули увагу, але її не дуже хочуть помічати в Україні.
Як відомо, ввечері 24 серпня у паризькому аеропорту затримали Павла Дурова – засновника і генерального директора месенджера Telegram. Правоохоронці інкримінують йому співучасть у низці злочинів, серед яких торгівля наркотиками, злочини проти дітей, шахрайство, тероризм, відмивання грошей, отримання крадених речей і поширення кримінального контенту з дітьми.
Згодом американський мільярдер і винахідник Ілон Маск закликав звільнити засновника і генерального директора месенджера Telegram Павла Дурова, якого затримали у Франції. Маск також запустив на платформі X (колишній Twitter) хештег #FreePavel (звільніть Павла).
Тим часом, за даними Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України, засновник і генеральний директор месенджера Telegram Павло Дуров, ймовірно, прагнув зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним у Баку кілька днів тому.
При цьому у ЦПД вважають, що арешт Дурова можна порівняти зі зламом Енігми британцями під час Другої світової війни. Telegram – це єдиний месенджер, який активно використовує російська армія.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Під прицілом спецслужб: Голобуцький пояснив необхідність заборони Telegram в Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
Громадська антикорупційна рада МОУ щодо Defence City: наполягаємо на необхідності доопрацювати законопроєкти
Велика Британія проведе чергове засідання “коаліції охочих”: відома дата та теми обговорення
НАБУ проводить обшуки у колишнього міністра оборони