З 17 серпня у “Дії” запрацював сервіс онлайн-бронювання працівників підприємств критичної інфраструктури. Завдяки йому керівники критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати співробітників.
“Ключова мета запровадження бронювання через Дію — максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й, наскільки це можливо, скоротити час очікування. Як показало попереднє тестування, забронювати працівника через Дію можна приблизно за годину. Вся необхідна інформація буде доступною в керівника в його електронному кабінеті. Для працівника, який отримав бронювання, інформація оновиться в його застосунку Резерв+. Ті, хто хоче отримати паперову версію підтвердження бронювання, також матиме таку можливість”, — розповіла перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Сервіс прискорює процес бронювання до години, усуває людський фактор та зменшує навантаження на працівників міністерств. Раніше інформація щодо бронювання військовозобовʼязаних українців перевірялась вручну, іноді це тривало тижнями.
Як працює бронювання на порталі “Дія”:
1. Керівник компанії на порталі “Дія” подає списки військовозобов’язаних співробітників на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.
2. Система автоматично перевірить, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі “Оберіг”.
3. Дія надішле сповіщення керівнику про результат розгляду протягом доби.
Якщо рішення позитивне, інформація про бронювання співробітника зʼявляється в застосунку Резерв+. З цього моменту він вважається заброньованим. Згодом витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі Дія й за потреби роздрукувати.
Мобілізація в Україні: чи треба громадянам з бронюванням проходити ВЛК
Як забронювати працівника?
Заходимо на Портал “Дія”, проходимо ідентифікацію за допомогою кепа керівника.
Далі обираємо розділ “Послуги” і серед списку праворуч обираємо розділ “Усі послуги”. В переліку знаходимо вкладку “Бронювання працівників””.
Натискаємо на неї і далі клацаємо на вкладку “Подати заяву”.
Починається сама процедура бронювання. Вона складається з трьох кроків.
Крок 1 – система видає наявні в неї дані про юрособу, а саме найменування, місцезнаходження, єдрпоу і ПІБ керівника. Якщо все правильно, то переходимо до наступного кроку.
Крок 2 – система видає наявні дані про працівників цього роботодавця, а саме кількість військовозобов’язаних, скільки ви вже забронювали і скільки ще можете забронювати.
Крок 3 – заповнюємо дані щодо тих працівників, яких бажаємо забронювати. Це можна зробити або вручну на порталі, або ж завантажити шаблон таблиці, яку заповнити і потім вже підвантажити на портал.
Потрібно внести такі дані кожного співробітника:
– ім’я, прізвище та по-батькові;
– дата народження
– ідентифікаційний код (якщо його немає у працівника, то вказуємо дані паспорта);
Натискаємо “далі”.
Система ще раз видає всі дані, щоб ми їх остаточно перевірили і якщо все правильно, то підписуємо заяву тим же електронним підписом. І все. Заяву подано.
У вашому кабінеті одразу з’являється повідомлення про бронювання працівника із статусом опрацьовується. Там же ви можете побачити і саму заяву про бронювання.
Якщо результат позитивний, то в вашому кабінеті протягом години відобразиться рішення за кожним працівником.
У випадку відмови – там же відобразиться причина.
Якщо відповідь позитивна — у працівника відобразиться інформація в застосунку “Резерв+”.
Кабмін спростив бронювання для перевізників
Для цього йому потрібно зайти в Резерв+, натиснути на помаранчеву кнопку праворуч і обрати вкладку “оновити документ”. Звідти можна взяти і електронний військово-обліковий документ з QR-кодом та записом про бронювання, який матиме таку ж силу, як і звичайний паперовий документ.
Хто може бронювати працівників через Дію?
Не зможуть отримати таку послугу:
• ФОПи та фізичні особи;
• юрособа, яку не включено до Єдиного переліку критично важливих для економіки підприємств;
• юрособа, в якої закінчився термін дії підстави внесення до Єдиного переліку;
• юрособа, що припинила свою діяльність.
Поки що послуга доступна для компаній, діяльність яких визнана критично важливою для забезпечення сил оборони, для функціонування економіки чи забезпечення життєдіяльності населення.
Чи важливе звання чи військова облікова спеціальність для бронювання, адже раніше не можна було бронювати дефіцитні ВОС.
Так, якщо підприємство має право на бронювання, то можна бронювати працівників із будь-якими військово-обліковими спеціальностями та не зважаючи на звання. Більш того, система дає забронювати навіть працівника, який є на обліку, але у якого відсутнє звання та військово-облікова спеціальність.
Чи можна забронювати працівника, в якого є відстрочка?
Ні, не можна. Люди, у яких є відстрочка, не можуть бути заброньованими. Це перевірити просто. В Дії ви можете отримати Відомості про працівників з реєстру військовозобов’язаних, де буде видно кого з працівників бачить Дія і відповідно кого можна забронювати, а у кого вже є відстрочка.
Як знайти цю інформацію? Заходимо у вкладку Послуги, далі обираємо усі послуги і шукаємо вкладку Відомості про працівників з реєстру військовозобовязаних. Натискаємо Отримати відомості. Знову ж таки система пропонує нам перевірити відомості про юрособу. Натискаємо далі і підписуємо заяву ключем. Протягом хвилини ви отримаєте результат так як це показано на відео.
Далі ми бачимо список працівників, яких бачить Дія з їх статусом. Як зрозуміти кого можна бронювати? Бронювати можна тільки тих, напроти кого стоїть Не заброньовано і не написано нічого в примітці.
Якщо не співпадає кількість працівників, які є у нас військовозобов’язаними, відповідно і ліміт для бронювання також не співпадає, що робити?
1. Скористатися порталом ПФУ (Комунікації з ПФУ — Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації) — Повідомлення про зміни в трудових відносинах)
2. Доведеться звіряти дані з ТЦК.
В Україні вже забронювали 76 тисяч співробітників через “Дію”: деталі
Якщо не збігається кількість працівників, які є у нас військовозобов’язаними, відповідно і ліміт для бронювання також не співпадає, що робити?
Якщо відбувалися якісь зміни, раджу скористатися порталом електронних послуг ПФУ. У меню виберіть Комунікації з ПФУ — Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації) — Повідомлення про зміни в трудових відносинах. Упродовж двох днів дані оновляться, після цього спробуйте подати заяву на бронювання ще раз.
Якщо ж ні, то доведеться звіряти дані з ТЦК.
Як рахувати ліміт у 50 відсотків для бронювання, якщо маємо непарну кількість військовозобов’язаних на підприємстві?
Якщо військовозобов’язаних непарна кількість, то округляється в меншу сторону. Наприклад: військовозобов’язаних 11, забронювати можна 5, а не 6.
Чи можна забронювати працівника через Дію, якщо його вже подали у паперових списках на бронювання?
Так, можна. Поки в реєстр не потрапить інформація про його бронювання, Дія його пропустить і дозволить забронювати.
За матеріалами FactorAcademy.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Онлайн-бронювання у “Дії”: що потрібно знати працедавцям та робітникам appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Курщині ліквідували відомого “Z-воєнкора” Піддубного – росЗМІ
У Польщі гострий дефіцит робочої сили
Які штрафи загрожують українцям за дрібні крадіжки