fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Облік газу здійснюватимуть по-новому

Станом на 1 лютого 2022 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 29 287,1 млн дол. США. За підсумками січня вони знизилися на 5,3%, однак перевищували середньорічний рівень 2021 року. У травні цього року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Чому перехід на європейські правила обліку газу важливий для країни.

«Завдяки ухваленому Верховною Радою законопроекту 2553 приймання-передача природного газу буде здійснюватися не у метрах кубічних, а в кіловат-годинах», — сказано в повідомленні прес-служби Оператора ГТС України.

Перехід на європейські правила обліку газу означатиме:
– подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватися в однакових одиницях;
– справедливе ціноутворення — за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу. Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії, тощо);
– уніфікацію одиниць вимірювання для різних видів енергії (наприклад газу та електричної енергії). Це питання енергоефективності, економії ресурсів та раціонального та прозорого вибору Споживача між різними джерелами отримання енергії.

Поділитися цією публікацією