За рішенням суду представники московської церкви мають повернути Національному заповіднику “Києво-Печерська Лавра” 79 об’єктів. Однак щонайменше у трьох приміщеннях святині забарикадувалися особи, які не є ченцями та членами релігійної громади.
Про це “Суспільному” розповів виконувач обов’язків гендиректора заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко.
Зазначається, що за рішенням суду служителі УПЦ МП мають повернути Національному заповіднику “Києво-Печерська Лавра” 79 об’єктів із Нижньої лаври. Щоб комісія заповідника могла без перешкоджань прийняти ці об’єкти, від сьогодні, 11 серпня, було обмежено доступ до Нижньої лаври для відвідувачів.
При цьому, за словами Остапенка, комісія почала роботу у супроводі правоохоронців, працюють і поліцейські, які не пускають сторонніх людей. Однак щонайменше у трьох приміщеннях Лаври перебувають сторонні люди – це не ченці і не віряни.
Митрополита УПЦ МП Павла “Мерседеса” випустили під заставу в 33 мільйони гривень
“Мова йде про те, що в приміщеннях, які не використовуються для релігійних потреб, (готелі, об’єкти харчування, торговельні точки, виробничі об’єкти) продовжують знаходитися невідомі особи – не ченці монастиря, які не є членами релігійної громади монастиря. Щонайменше у трьох об’єктах вони забарикадувалися. Ми сподіваємося, що з часом поліція повністю відновить користування цими об’єктами”, – розповів Остапенко.
Він додав, що доступ до Нижньої лаври для відвідувачів відновлять тоді, коли об’єкти повністю повернуть у користування заповідника.
“На сьогоднішній день ми вже повернули повністю і прийняли в користування 10 об’єктів заповідника. Але для того, щоб продовжити цю роботу, ми вимушені були закрити доступ до Нижньої лаври, через те, що там перебуває велика кількість невідомих осіб, які не представляться, не мають жодних правових підстав, для того, щоб там знаходитися, але заважають роботі заповідника”, – наголосив Остапенко.
Водночас представник УПЦ МП Павло сказав журналістам, що обмеження доступу відвідувачів до Нижньої лаври і все, що відбувається навколо Києво-Печерської лаври, незаконне.
Російська православна церква не має підтримки в Україні, храми неодмінно перейдуть до ПЦУ – Епіфаній про Києво-Печерську та Почаївську лавру
Тим часом, як заважила у коментарі “Укрінформу” речниця Печерського управління поліції ГУНП у м. Києві Оксана Тищенко, перекриття поліцією Києва входів до Нижньої лаври пов’язано із розпорядженням, яке було видано керівництвом заповідника “Києво-Печерська лавра” щодо припинення доступу на його територію всім особам, окрім ченців.
“Там відсьогодні є розпорядження (від керівництва заповідника – ред.), що на територію (Нижньої лаври – ред.) можуть заходити лише священники, ченці та персонал, що обслуговує. Просто правоохоронці посилили заходи безпеки і забезпечили пропускний режим та правопорядок. Наразі ситуація біля Лаври – спокійна”, – зазначила вона.
Пресофіцер Печерського райуправління також поінформувала, що у п’ятницю на території лаври жодних сутичок і правопорушень зафіксовано не було, затриманих немає.
Нагадаємо, у Києві з 11 серпня тимчасово обмежили доступ відвідувачів на територію Нижньої лаври на території національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Напередодні Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої Лаври, що уклали монастир УПЦ (МП) та заповідник “Києво-Печерська Лавра”.
Порошенки в Лаврі помолилися за Перемогу України
Раніше у Мінкультури заявили, що оскільки “лагідне” виселення ченців УПЦ МП не спрацювало, тому представники московської церкви мають залишити Києво-Печерську лавру до 4 липня, коли розпочне роботу комісія з опечатування корпусів.
4 липня на територію Києво-Печерської лаври прибула комісія національного заповідника. Однак прихильники російської православної церкви в Україні не дали Комісії Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” перевірити та опечатати вивільнені корпуси території Нижньої лаври.
Нагадаємо, прибічники УПЦ МП 20 квітня намагалися перешкоджати роботі комісії Мінкультури на території національного заповідника. Напередодні, 19 квітня, комісія Мінкульту завершила свою роботу на території Києво-Печерської лаври, проте невстановлені особи заважали роботі та вчиняли відверте порушення громадського порядку. Згодом сталися сутички між правоохоронцями та представниками московської церкви.
Як відомо, Служба безпеки України оголосила підозру митрополиту УПЦ МП Павлу. Йому інкримінують ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
До слова, на думку 63% українців, так звана УПЦ МП має бути виселена з Києво-Печерської та Почаївської лавр без можливості подальшого служіння там. Про це свідчать результати соцопитування.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нижню лавру у Києві закрили для відвідувачів: на території заповідника продовжують перебувати сторонні особи appeared first on Прямий.
Схожі новини
Пєсков анонсував прибуття російської делегації до Стамбула 15 травня
Керівника Молодого театру звільнили через звинувачення у сексуальних домаганнях
СБУ викрила шпигуна, який “зливав” ворогу місцезнаходження артилерії ЗСУ