fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Нова версія угоди про корисні копалини: 100% власності у США

У п’ятницю, 21 лютого, Україна отримала від США нову версію угоди про корисні копалини. 
Про це повідомило видання NV з посиланнями на джерела.
Як зазначається, новий варіант угоди, надісланий американською стороною, є жорстокіший, аніж той, який привіз до Києва міністр фінансів США Скотт Бессент.
Зокрема, нова версія передбачає, що за Сполученими Штатами закріпиться 100% власності майбутнього фонду. 
Окрім цього, йдеться про розподіл внесків сторін у фонді у співвідношенні два до одного. Відтак українська сторона вноситиме дві третини майбутніми надходженнями від видобутку, а американська сторона — третину, яку вже надала у вигляді зброї.
Водночас США пропонує встановити розмір фонду на рівні 500 млрд доларів. 
Крім мінеральних копалин угода передбачає й видобуток газу й нафти. Майбутні доходи від портів не входять у документ.
Видання наголошує, що для Сполучених Штатів угода є суто комерційною і не виносить обговорення питань гарантій безпеки за межі цієї домовленості. Також США не беруть на себе зобовʼязань по інвестиціях.
Джерела, дотичні до роботи над угодою, запевняють, що новий варіант є жорстокіший аніж попередній і вважають, що Київ буде змушений піти на поступки США й підписати контракт найближчим часом з метою розблокування співпраці над мирним врегулюванням.
Разом з тим Україна пропонує переглянути обсяг фонду й закріпити необхідність використання грошей фонду виключно для інвестицій в Україні. 
“Попередньо США пропонували розмір цього фонду встановити у розмірі 500 млрд дол., ми зараз зменшили цю пропозицію до 100 млрд дол. і передали Келлогу”, – каже джерело NV.
Українська сторона передала свої побажання Кіту Келлогу щодо особистої зустрічі Володимира Зеленського й Дональда Трампа для подальшого обговорення угоди.
“Основна причина приїзду Келлога до Києва врешті стала ця угода, Трамп йому сказав: у тебе одна задача — угода, тому над нею працювали всі три дні, поки Келлог був у Києві”, – проінформував співрозмовник видання.
Нагадаємо, президент США Дональд Трапм заявив, що хоче обміну українських рідкоземельних елементів на допомогу Сполучених Штатів.
Зазначимо, що у Білому Домі назвали “недалекоглядним” рішення Президента України Володимира Зеленського не підписувати угоду про надання Сполученим Штатам доступу до українських рідкісноземельних мінералів.
Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський заявив про готовність зробити публічним проєкт угоди зі США щодо рідкісноземельних металів.
До слова, сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що війна між Україною та Росією закінчиться тоді, коли українська й американська сторони підпишуть угоду про видобуток рідкісноземельних та інших копалин.
Крім цього, Дональд Трамп звинуватив Україну в зриві угоди про корисні копалини. За його словами, цей договір допоміг би повернути витрачені на підтримку України гроші.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Нова версія угоди про корисні копалини: 100% власності у США appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією