fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Німеччина почала розгляд ініціативи Польщі передати Україні ППО Patriot

Представниця уряду Німеччини Крістіне Гоффманн заявили, що німецька сторона обговорює з союзниками ініціативу Польщі щодо передачі Україні систем ППО Patriot.
Про це повідомляє видання “Укрінформ”.
“Для Федерального уряду важливим було зробити пропозицію союзнику по НАТО, Польщі, та підтримати її в аспекті безпеки. Реакцію Польщі на цю пропозицію ми, звісно, взяли до уваги, а також те, що наша пропозиція була позитивно сприйнята громадськістю в Польщі… Те, як ми будемо надалі діятиме з польською ініціативою, ми радимося наразі з Польщею і нашими союзниками”, – сказала Гоффманн.
За її словами, якби системи ППО були передані напряму Україні, це створило б “нову ситуацію”. До цього часу ФРН підтримала Україну системою ППО IRIS-T, а також танками Gepard, узгоджуються інші моделі. Вона підкреслила, що Німеччина перебуває з Україною в постійному контакті з питання, як допомогти цій державі захиститися проти російської агресії.
Представник Міноборони Давід Гельмбольд своєю чергою зауважив, що оборонне відомство дуже уважно слідкує за дискусією з цього питання, яка точиться в Польщі.
“Після цього ми приймемо рішення, як діяти далі”, – сказав офіцер.
Він підкреслив, що Patriot є частиною інтегрованої системи протиповітряної оборони НАТО, в якій питання логістики та з’єднання є дуже важливими.
Відповідаючи на запитання, як довго триває підготовка спеціалістів для керування системами Patriot, Гельмбольд сказав, що місяці, а якщо йдеться про питання інтегрованої системи НАТО – роки.
До слова, міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що країнам НАТО зі спільним кордоном з Україною слід подумати про посилення протиповітряної оборони.
Як відомо, 15 листопада у Польщі на території Грубешовського повіту Люблінського воєводства внаслідок падіння ракет сталися вибухи, в результаті яких загинуло двоє людей. Це відбулося поблизу польсько-українського кордону в той самий час, коли Росія завдала масованого ракетного удару по Україні.
Президент США Джо Байден за підсумками зустрічі зі світовими лідерами, яку він скликав, для обговорення влучання ракети, заявив, що, за попередньою інформацією, ракета, що впала в Польщі, летіла не з Росії.
Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, коментуючи вибухи в Польщі 15 листопада, заявив, що важливо “поважати заяву РФ”, яка запевнила, що нібито не має відношення до цього інциденту.
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак зреагував на ракетний удар по території Польщі, внаслідок якого загинули двоє людей: за його словами, нічого б не сталося, якби не вторгнення Росії в Україну.
Натомість президент Польщі Анджей Дуда заявив, що не бачить жодних ознак навмисного нападу на його державу. За його даними, на територію країни могла впасти ракета української протиповітряної оборони.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що за попередніми даними, у Польщі, ймовірно, впала ракета української ППО, застосована для захисту від російського ракетного удару. Але саме на Росії лежить повна відповідальність за цей випадок.
Коментуючи цю подію, президент України Володимир Зеленський сказав, що не має сумнівів, що по Польщі ударила не українська, а російська ракета.
Пізніше президент США Джо Байден оскаржив заяву Зеленського про те, що ракета, яка впала у Польщі, не українського походження.

Згодом  українських фахівців допустили на місце падіння ракети у Пшеводуві.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Німеччина почала розгляд ініціативи Польщі передати Україні ППО Patriot appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією