fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Німеччина готова розглянути відправку миротворців до України

Німецький міністр оборони Борис Пісторіус та його естонський колега Ханно Певкур заявили, що не виключають можливість відправки військового контингенту до України у рамках майбутньої мирної угоди, повідомляє Politico.

“Я не уявляю ситуацію, в якій Німеччина не братиме участі в угоді про припинення вогню чи навіть у забезпеченні миру, якщо така угода буде досягнута”, – заявив Пісторіус.

Проте німецький міністр наголосив, що поки зарано говорити про конкретні деталі. За його словами, багато залежатиме від параметрів можливої угоди.

Коментарі міністра прозвучали на тлі переговорів у Парижі, де європейські лідери разом із президентом України Володимиром Зеленським обговорювали можливість перемир’я та військової допомоги Києву.

Франція та Велика Британія пропонують створити “силу гарантування безпеки” в Україні, і європейські лідери шукають шляхи, як зробити цю ініціативу більш реалістичною та конкретною.
Зеленський у вівторок заявив, що збирається дізнатися, які країни готові відправити військових до України у разі укладення угоди.

Естонський міністр оборони Ханно Певкур підкреслив, що рішення про розміщення миротворців має супроводжуватися чітким визначенням мандата їхньої місії.

“Якщо наші війська – німецькі, естонські, французькі, британські – будуть там, то Росія матиме спокусу використати цей фактор, аби зв’язати нас в Україні та випробувати нас на інших напрямках”, – наголосив він.

За його словами, перш ніж ухвалювати остаточне рішення, необхідно обговорити багато аспектів і уникати поспішних рішень.

Певкур також наголосив, що найкращою гарантією безпеки України був би вступ до НАТО, однак це поки що виглядає малоймовірним через політичні домовленості між США та Росією.
Пісторіус висловив сумнів, що Європа зможе стати рівноправним учасником переговорів між США та Росією.

“Президент Трамп зняв питання членства України в НАТО з порядку денного без жодного тиску. Тому я боюся, що це питання поки що закрите. Сподіваюся, що не назавжди, але подивимося”, – заявив він.

Німецький міністр також скептично поставився до спроб Франції та Великої Британії заручитися підтримкою США у питанні миротворчої місії.

“Подивимося, чи вдасться їм переконати Вашингтон. Я б цього хотів, але поки що не бачу жодних сигналів, що США готові надати нам місце за столом переговорів. І, боюся, що так і залишиться”, – зазначив він.

Поділитися цією публікацією