fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Наслідки не забарились: як одне інтерв’ю Зеленського знецінило допомогу Байдена та демократів

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американському журналісту Лексу Фрідману різко висловився на адресу чинної адміністрації президента США, тим самим знецінивши допомогу Джозефа Байдена та демократів, попри те, що Україні критично важлива двопартійна підтримка Сполучених Штатів.
Про це в етері “Прямого” заявив Костянтин Єлісєєв, дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015).
“Чи почули ми щось нове в цьому інтерв’ю? Моя відповідь – ні. Принаймні я для себе нічого нового не почув. По-друге, чи полегшило це інтерв’ю ситуацію на полі битви? Зокрема, зараз йдуть потужні битви за Покровськ. Відповідь очевидна – звичайно, ні. Третє питання: чи це зміцнило наші партнерські, союзницькі відносини з ключовими країнами, які нам допомагають, зокрема з ключовими політичними силами США, а це передусім демократи та республіканці? Це питання риторичне, і я не думаю, що воно зіграло на користь”, – зазначив Єлісєєв.

Матюки і сенси: розбір інтерв’ю Зеленського американському блогеру Лексу Фрідману

“Дехто з експертів, намагаючись продавати це інтерв’ю, стверджують, що воно було розраховане не на українську аудиторію, а саме на трампівську. Я з цим твердженням не зовсім згоден, тому що Лекс Фрідман, який брав інтерв’ю, не є стовідсотковим трампістом, і не тільки трампісти його слухають, а й демократи”, – додав дипломат.
При цьому він наголосив, що для України двопартійна підтримка є ключовою у союзницьких відносинах і підтримки з боку Сполучених Штатів.
“Давайте не забувати, що буквально за два роки відбудеться зміна у складі Конгресу, і ще не відомо, хто там тоді переможе і хто отримає більшість. Зараз є більшість як в Палаті представників, так і в Сенаті серед республіканців. Але будь-які рішення по Україні без підтримки демократів, без голосів демократів – чи це йдеться про Сенат, чи Палату представників, неможливо ухвалити. Отже, нам підтримка демократів дуже потрібна. І тому зневажати цією політичною силою – це велика стратегічна помилка”, – пояснює Єлісєєв.
“Не можна покладатися стовідсотково на голоси лише республіканців. Тому я ще раз підкреслюю – тільки двопартійна підтримка. І таких помилок ми не повинні допускати. На жаль, у цьому інтерв’ю президент швидко вирішив утилізувати наших демократичних партнерів”, – резюмував український дипломат.

Недипломатична поведінка: лайка президента дорого обійдеться Україні

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю американському блогеру Лексу Фрідману, в якому висловив свої думки, зокрема про Росію та її очільника Путіна, санкції, гарантії безпеки для України, стосунки з країнами-партнерами, занепокоєння США щодо корупції в Україні та багато іншого.
При цьому глава держави часом висловлювався вкрай емоційно, не гребуючи нецензурною лексикою. “Це х*йня, вибачте”, – заявив Зеленський про санкції проти РФ.
Зеленський також заявив, що Україні для припинення війни потрібні надійні гарантії безпеки не лише “на папері”, маючи на увазі Будапештський меморандум. Гарантам Будапештського меморандуму було “похеру” на Україну, – наголосив глава держави.
Окрім того, Зеленський назвав умови, за яких Україна готова до припинення вогню, і різко висловився на адресу чинної адміністрації президента США, що вкотре засвідчило “глибинний примітивізм” чинної влади. Таку думку в етері “Прямого” висловив Георгій Тука, голова правління благодійного фонду “Народний тил”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Наслідки не забарились: як одне інтерв’ю Зеленського знецінило допомогу Байдена та демократів appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією