fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

НАБУ та САП: Зеленський заявив про необхідність призначення керівників антикорупційних відомств

Переможець конкурсу на голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко має бути призначений на цю посаду.

Про це ввечері 17 липня у своєму відеозверненні заявив президент України Володимир Зеленський.
“Хочу, щоб мене сьогодні почули й всі, від кого залежить дуже чутливе питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Моя позиція як президента України – конкурс, який відбувся, повинен привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника”, – сказав він.

Потрібно створити ТСК щодо непризначення голови САП – Фріз

Президент наголосив, що переможець конкурсу вже обраний, від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення.

Як відомо, засідання комісії з обрання нового керівника САП має відбутися 19 липня. Детектив НАБУ Олександр Клименко переміг у конкурсі ще в грудні 2021 року, але результати не були затверджені – за інформацією ЗМІ – саме через саботаж представників Офісу президента.

Конкурс щодо обрання нового очільника САП стартував ще 25 січня 2021 року. У липні оголосили двох фіналістів конкурсу — Олександра Клименка та Андрія Синюка. Але керівника досі не обрали. США і ЄС неодноразово закликали до прозорого завершення конкурсу, щоб САП не лишалася без очільника. На засіданні 19 жовтня 2021 року Конкурсна комісія не змогла обрати керівника САП через відсутність кворуму. З аналогічної причини не відбулися засідання комісії 24 грудня та 3 лютого 2022 року.

Володимир Зеленський також доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю організувати початок конкурсу на керівника Національного антикорупційного бюро України.

“Строк повноважень попереднього керівника (НАБУ – ред.) завершився і має бути конкурсна процедура для відбору нового очільника НАБУ. Доручив прем’єр-міністру України активізувати процес запуску відповідного конкурсу”, – заявив Зеленський у тому ж відеозверненні.

За його словами, без керівника НАБУ неможливе й повноцінне функціонування цієї інституції.
“Повний функціонал будь-якого державного органу може використовуватися тільки тоді, коли є ефективний керівник. Отже, цей конкурс також надзвичайно важливий”, – наголосив президент.

Блокування конкурсів у САП і НАБУ може спричинити проблеми з постачанням зброї – Шабунін про звинувачення Спартц

Як відомо, 1 липня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала Україну якнайшвидше призначити керівників САП та НАБУ. 13 липня до цього побажання приєднався й глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Поділитися цією публікацією