17 липня президент України призначив виконувачем обов’язків генерального прокурора України Олексія Симоненка, замість відстороненої з посади Ірини Венедіктової.
Що про нього відомо, і чим він запам’ятався на своїй посаді, нагадує PRM.UA.
Справи Шеремета та Стерненка
З приходом на посаду в Офіс генерального прокурора України курував розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, справу активіста Сергія Стерненка, а також справу вбивства Катерини Гандзюк.
Як відомо, справа Павла Шеремета закінчилась ганебним ув’язненням учасника АТО та музиканта Андрія Антоненка, лікаря Юлії Кузьменко та переслідуванням військової медсестри Яни Дугарь. Активіста Сергія Стерненка вдалось відстояти у тому числі за допомоги масштабних акцій протесту біля Офісу президента України.
Справа Татарова
Крім того, ЗМІ говорили про причетність Олексія Симоненка до “злиття” справи поплічника Віктора Януковича й активним учасником придушення Революції Гідності Олега Татарова. Попри те, що слідство мало переконливі докази, що Татаров на посаді юриста державної компанії “УкрБуд” брав участь у передачі хабаря посадовцю криміналістичної установи МВС Костянтину Дубоносу.
Після призначення Олега Татарова в Офіс президента справа “забуксувала”.
Заступник голови ОП Татаров сприяв втечі Медведчука з України та ініціював тиск на “Прямий” – Центр протидії корупції
Розслідування Національного антикорупційного бюро України було зірвано сумнівними рішеннями Офісу генпрокурора та низки судів й передано до Служби безпеки України, що фактично і “поховало” його.
Саме Олексій Симоненко, як пише УП, здійснив передачу справи від НАБУ до СБУ. Фактично саме його руками Татарова вивели з-під слідства НАБУ. На цьому роль Симоненка не закінчилася. Одразу після передачі справи від НАБУ до СБУ з неї прибрали прокурорів САП, яких змінили на прокурорів з Офісу генпрокурорки Ірини Венедіктової.
Так звана підозра Петру Порошенку
Це більшу медійну популярність Олексій Симоненко здобув після підписання незаконної підозри у фейковій справі щодо “державної зради” Петру Порошенку. Звинувачення на адресу п’ятому президенту були настільки безглуздими і юридично нікчемними, що навіть генеральна прокурорка не насмілилась поставити свій підпис на підозрі – заради цього вона взяла відпустку. Тож підозру візував саме Олексій Симоненко.
“Сьогодні вранці у кабінеті генерального прокурора України виявлено тіло. Професійне самогубство вчинив заступник генпрокурора Олексій Симоненко. Співчуття колегам, друзям та рідним можна надсилати на адресу: Київ, Різницька 13/15”, – сказав тоді адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков.
Документа, що Симоненко має повноваження підписувати підозру, немає – адвокат Порошенка
Причому підозру Петру Порошенку виснули під час того, як той перебував з візитом у Варшаві – можливо влада розраховувала, що політик не повернеться в Україну й перестане становити політичну загрозу нинішній владі. Втім, цього не сталося, далі кілька судових засідань так і не змогли довести жодної причетності п’ятого президента до жодних злочинних дій.
Тоді ж Олексія Симоненка було внесено до списку осіб, які становлять загрозу для національної безпеки України на сайті “Миротворець”. Там його звинувачують в усвідомлених діях, спрямованих на “руйнування правоохоронної системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї”.
“Перебуваючи у змові з групою невстановлених осіб, усвідомлюючи злочинність своїх діянь, взяв участь у фальсифікації т.зв. доказової бази за звинуваченням у держзраді Президента України П.Порошенка”, – йдеться у дописі “Миротворця”.
Підозра у незаконних статках та можливих зв’язках з кримінальним світом
Така активна залученість Олексія Симоненка до найбільш резонансних справ викликала зрозумілу цікавість ЗМІ до статків та зв’язків першого заступника генпрокурора.
За інформацію журналістів-розслідувачів “Прямого”, дружина Олексія Симоненка Олена отримала дохід у майже 1,5 мільйона гривень, попри те, що її бізнес не працює й приносить одні збитки.
Олена Симоненко – півтора року як рестораторка. Влітку 2020-го року вона відкрила заклад у самісінькому центрі Києві. Ця приємна подія відбулася через кілька місяців після кар’єрного злету її чоловіка в Офісі генпрокурора.
Розслідування: що не так з прибутками родини заступника генпрокурора Олександра Симоненка?
З декларації Олексія Симоненка випливає, що родина живе переважно за рахунок дружини. Ще у 2018-му сам він як контррозвідник декларував 126 тисяч гривень річної зарплати, тоді як дружина Олена – 1 мільйон 75 тисяч гривень – від зайняття підприємницькою діяльністю.
Втім, як свідчить декларація заступника генпрокурора Олександра Симоненка за 2020 рік, його дружина заробила майже півтора мільйона гривень, займаючись ресторанним бізнесом. Саме він приніс з Офісу Генпрокурора вдвічі менше – 700 тисяч. Натомість фінансова звітність компанії Олени Симоненко “Красула Б” говорить про зворотне – ресторан не працює, від нього суцільний збиток.
Крім того, за інформацією Bihus.info, дружина Олексія Симоненка є співвласницею двох земельних ділянок із сином колишнього регіонала Сергія Канакі, якого пов’язують із кримінальним світом – злочинним угрупованням так званого “Фашиста”.
Сергія Канакі, який раніше також мав прізвище Красільніков, пов’язують із кримінальним світом. У ЗМІ можна знайти низку публікацій, в яких Сергія Красільнікова називають колишнім “бригадиром” ОЗУ кримінального авторитета Вячеслава Пересецького, відомого під прізвиськом “Фашист”.
У той час сам Красільніков нібито мав прізвисько “Макс”. ОЗУ діяло в Києві у 80-х та 90-х роках минулого століття, спершу займаючись переважно рекетом та крадіжками, однак потім перейшло і до підприємницької діяльності.
Приналежність Сергія Красільнікова-Канакі до цього ОЗУ підтверджує й один із засновників українського Управління боротьби з організованою злочинністю Валерій Кур. Так, він розповів Bihus.Info, що Сергій Красільніков був серед наближених до “Фашиста” членів угруповання, які мали частку в бізнесі та залишилися в групі навіть після того, як В’ячеслав Пересецький потрапив за ґрати.
Олексій Симоненко. Біографічна довідка.
Народився 18 вересня 1976 у Чугуєві Харківської області.
Освіта: Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (1998), юрист.
Кар’єра: 1998-2006 роки – стажист на посаді помічника прокурора, помічник прокурора, слідчий прокуратури Ватутінського району м. Києва; слідчий прокуратур Деснянського та Оболонського районів Києва; ст. помічник прокурора, ст. слідчий прокуратури Оболонського району Києва.
2006-10 роки – слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області; старший помічник прокурора Київської області з питань правового забезпечення; начальника слідчого відділу слідчого управління; заступник начальника, начальник відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління прокуратури Київської області. 2010–2018 роки – в органах СБУ.
З 27 березня 2020 року — заступник Генерального прокурора. З 17 липня 2022 — виконувач обов’язків Генерального прокурора України. З 17 липня 2022 — виконувач обов’язків Генерального прокурора України.
Як відомо, президент України Володимир Зеленський пояснив звільнення генерального прокурора Ірини Венедіктової та глави Служби безпеки України Івана Баканова масовими випадками державної зради та колабораціонізму у лавах цих відомств.
Перед цим Володимир Зеленський відсторонив від посади генерального прокурора Ірину Венедіктову й усунув від виконання обов’язків главу Служби безпеки України Івана Баканова.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Злиття” справи Татарова, політичні переслідування та сумнівні доходи: що відомо про нового очільника генпрокуратури Симоненка appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ затримала ворожого агента, який допомагав коригувати російські атаки
Яка ситуація на фронті: на Покровському напрямку – понад третина від усіх боїв
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо