fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

На початку 2024 року Україні передадуть нові ракети із дальністю ураження 300 кілометрів: деталі

Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі Мирослава Гонгадзе повідомила, що на початку 2024 року Україна отримає від західних партнерів нові ракети дальністю 300 кілометрів і вагою бойової частини 100 кілограмів.
Про це вона написала у Х.
“За результатами зустрічі військового командування України з військовим командуванням союзників, темпи постачання зброї Україні не зменшаться. У січні Україна має отримати нові ракети з дальністю 300 км та вагою бойової частини 100 кг”, – написала журналістка.
Зазначається, що у планах західних партнерів також є допомога з переобладнання БУК.
Разом з цим у виданні Defense Express розповіли, що це може бути за озброєння.
“Зокрема поєднання параметрів у дальності застосування у 300 км та бойової частини вагою лише 100 кг доволі не типове. Бо зазвичай, коли мова йде про таку дальність, то використовуються потужніші бойові частини. Наприклад у балістичній ракеті M57 ATACMS з осколково-фугасною бойовою частиною, яка хоч і має дальність 300 км, але використовується 227-кг бойова частина WDU-18/B, яка також використовується у Harpoon і Tomahawk”, – йдеться у статті.
Зазначається, що бойову частину у 100 кг має анонсований до передачі GLSDB, де сама плануюча бомба GBU-39 має вагу бойової частини у 93 кг. І хоча строки отримання цього боєприпасу для HIMARS доволі близькі до озвученого, але дальність GLSDB – 150 км.
“Водночас таке поєднання дальності та ваги бойової частини більше нагадує ракету повітряного базування. Наприклад, AGM-88G AARGM-ER, яка є кардинальною переробкою ракети AGM-88 HARM має дальність якраз 300 км та вагу бойової частини WAU-7/B у 70 кг. При цьому застосовувати її можливо не лише для ураження РЛС, а й проти морських рухомих цілей, що вже було доведено на практиці”, – стверджують експерти.
Повідомляється, що поки AGM-88G AARGM-ER знаходиться на стадії випробувань, які перейшли в активну фазу лише у 2021 році, хоча вона вже погоджена до експорту. Також існує концепція застосування AARGM-ER й для пусків з землі, але питання дальності такого запуску залишається відкритим.
Не виключається можливість, що мова йде про абсолютно нову ракету, бо для США не вперше запускати спеціально для потреб ЗСУ виробництво чогось нового. Наприклад, як це сталось з дронами-камікадзе Phoenix Ghost та Switchblade 600, а також вже згаданими GLSDB.
“Відносно ж переобладнання “Буку”, то цілком ймовірно мова йде про адаптацію до цього ЗРК ракет AIM-7, тобто про проєкт FrankenSAM, який реалізується якраз спільно з США. Й з огляду на все, з початку 2024 року практична частина переобладнання комплексів розпочнеться серійно”, – підсумували у виданні.

Перша партія вже готова: найближчим часом в Україну надійдуть керовані ракети GLSDB від Boeing

Як відомо, Сили оборони 17 жовтня завдали удару далекобійними ракетами ATACMS по тимчасово окупованому росіянами Міжнародному аеропорту “Луганськ”. “Схеми” опублікували супутникові знімки наслідків атаки.
Йдеться про успішну операцію ССО Збройних сил України в результаті якої були знищені, зокрема, дев’ять гелікоптерів, спецтехніка і склад з боєприпасами росіян.
Раніше СтратКом ЗСУ без додаткових подробиць повідомив, що вночі 17 жовтня Збройні сили України вдарили по гелікоптерах та обладнанню аеродромів окупантів РФ поблизу тимчасово окупованих Луганська та Бердянська. Також у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ 17 жовтня йшлося про те, що підрозділи ракетних військ уразили два вертольоти на посадкових майданчиках противника.
Тим часом за даними ЗМІ, Україна отримала від Сполучених Штатів Америки близько 20 далекобійних ракет ATACMS.  Повідомляється, що Україна отримала версію ракет ATACMS, які є касетними боєприпасами, що викидають 950 бомб над місцем вибуху. Така модифікація має обмежений радіус дії, проте цього може бути достатньо, щоб завдавати ударів по основних російських базах на території України. Також США, як кажуть джерела газети, поставили умову — не бити по РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На початку 2024 року Україні передадуть нові ракети із дальністю ураження 300 кілометрів: деталі appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією