fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Миротворці в Україні: чи готова Європа і яку роль відіграватимуть США

Президент США Дональд Трамп серйозно сприйняв угоду щодо видобутку рідкоземельних металів, що у перспективі принесе лише користь Україні. Окрім того, Сполучені Штати можуть забезпечити фінансову і економічну підтримку процесу введення військових контингентів ЄС на територію України.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Володимир Єльченко, український дипломат, постійний представник України при ООН (2012-2019).
“Американські та західні інвестиції – це найкращі гарантії безпеки на майбутнє. Не зараз. Зрозуміло, зараз у нас іде війна, і можливо про це говорити зарано… Але ситуація в багатьох країнах світу показує, що коли приходить сильний західний, зокрема американський інвестор, то він стає автоматично найкращим лобістом у справі захисту тієї країни, в якій він вкладає гроші. І тому нам треба було робити це давно. Я сподіваюся, що нарешті це почнеться”, – зазначив Єльченко.
Окрім того, він прокоментував заяви адміністрації Дональда Трампа про те, що Євросоюз, а не США, має стати гарантом безпеки України. За словами дипломата, якщо ідея президента Франції Еммануела Макрона про введення військових контингентів на територію України для створення демілітаризованої зони буде реалізована, то Сполучені Штати забезпечать фінансову і економічну підтримку цьому процесу.

Україна погодилася надати США свої рідкісноземельні ресурси на 500 мільярдів доларів — Трамп

“Тобто вони продовжуватимуть постачати зброю, забезпечення, можливо технологічне забезпечення західноєвропейських військ на території України, але фізично американські солдати присутні не будуть. Це поки що виглядає як утопія, тому що немає натяку на те, що Путін з цим погодиться. Але якщо наші європейські партнери, незважаючи на відсутність згоди Путіна, вирішать ухвалити такі рішення, можна буде серйозно говорити про роль кожної окремої країни НАТО в цьому процесі. Америка візьме на себе фінансовий тягар для забезпечення цього процесу”, – пояснює Єльченко.
Однак він вкотре наголосив, що це все поки що виглядає утопією, однак до Трампа і його радників уже приходить розуміння, що не можна закінчити війну, не приймаючи безпосередньої участі.
“Справа не в тому, чи це будуть американські війська, а потрібна участь американців у тому чи іншому процесі. Фінансово, економічно… Це розуміння буде збільшуватися з кожним днем. Сполученим Штатам доведеться брати пряму участь у врегулюванні конфліктів. Не можна просто сидіти у Вашингтоні і казати, що у нас є чудовий план. Це не припинить конфлікт. Тим більше, якщо йдеться про найбільшу війну в Європі за останні десятиліття, я маю на увазі війну проти України”, – резюмував колишній представник України при ООН Володимир Єльченко.

Усе в руках Європи: Трампа цікавить лише момент тріумфу, а не реальний мир в Україні

Як повідомляв “Прямий”, до Києва на початку 2025 року завітали прем’єр-міністр Великої Британії, а також міністри оборони Німеччини та Італії, що свідчить про ґрунтовне обговорення питання щодо введення миротворчого контингенту в Україну. Наразі ведуться переговори про технічні моменти перебування таких військ.
На думку президента України Володимира Зеленського, для запобігання нового нападу Росії після укладення угоди про припинення вогню, Україні будуть потрібні європейські миротворці – їхня чисельність має бути не менше 200 тисяч.
Зазначимо, що лідери європейських країн обговорюють можливість скерувати військових до України, якщо буде укладено мирну угоду або досягнуто припинення вогню. Ініціатива, яку просуває президент Франції Еммануель Макрон, поки що на ранній стадії, але вже спричинила суперечки щодо мети та повноважень такої місії. Її реалізація залежить від досягнення мирної угоди між Києвом і Москвою. Натомість кремлівський диктатор Володимир Путін поки що не виявляє готовності до переговорів.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів Євросоюзу з пропозицією долучатися до ідеї президента Франції Емманюеля Макрона щодо розміщення європейського військового контингенту в Україні. Однак, за інформацією західних ЗМІ, країни Євросоюзу поки що не готові відряджати миротворців в Україну без підтримки США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Миротворці в Україні: чи готова Європа і яку роль відіграватимуть США appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією