Ухвалений у першому читанні законопроєкт про медіа слід суттєво доопрацювати, щоб не допустити звуження сфери вживання державної мови.
Про це в ефірі телеканалу “Київ” заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
“Будь-який законопроєкт повинен насамперед враховувати особливості національного законодавства. Тому дискусії з європейськими партнерами не повинні стати дискримінаційними для національних інтересів”, — сказав він.
Проросійський закон про медіа відкидає нас від членства в Євросоюзі
Кремінь наголосив, що українське суспільство, частина народних депутатів України та представників медіасередовища мають застереження до цього документа, тому між першим і другим читанням його потрібно суттєво вдосконалити.
“Українська мова завжди була і буде залишатися носієм української ідентичності. Будь-які спроби звузити сферу її функціонування можуть завдати втрат для української державності. Тому я закликаю народних депутатів України бути максимально конструктивними під час ухвалення відповідних рішень під час обговорення цього документа до другого читання. Сподіваюся, що в остаточній версії всі чутливі складові проєкту закону будуть прибрані”, — додав мовний омбудсман.
Нагадаємо, 34 народні депутати з п’яти фракцій й позафракційні звернулися до голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з закликом зняти з найближчого пленарного засідання розгляд законопроєкту “Про медіа”, щоб гуманітарний комітет ще раз його розглянув і усунув “усі небезпеки розмінування культурного кордону з Росією”.
Раніше спільнота “Мова об’єднує” засудила спроби влади нібито задля євроінтеграції протягнути законодавчі зміни, що погіршують становище української мови й захист національного культурно-інформаційного простору від “русского міра”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Мовний омбудсмен закликав внести зміни до законопроєкту “Про медіа” appeared first on Прямий.
Схожі новини
ЗСУ ліквідували 1130 окупантів, 51 артсистему та три танки
Зведення Генштабу: на фронті з початку доби відбулось понад 150 боєзіткнень
В Україні готують революцію в пенсійній системі: що про це відомо та на скільки збільшаться виплати