У Європейській комісії заявили, що лідери G20 мають інструменти для відкриття морських шляхів для доставки зерна для найбільш вразливих країн, оскільки лише поновлення його експорту через Чорне море може стабілізувати світові ціни.
Про це, як пише “Укрінформ”, на сесії “Єдина планета” в рамках саміту G20 у Нью-Делі розповіла президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
“Кліматичні зміни є глобальною загрозою та фактором продовольчої небезпеки. Продовольча безпека також є жертвою російської агресії в Україні. Ми закликаємо Росію дозволити, щоб зерно з України могло досягати глобальних ринків через Чорне море. Ми робимо все, що від нас залежить, щоб сприяти доставці зерна на глобальний ринок через шляхи на суходолі. Але для того, щоб стабілізувати глобальні ціни, зерно також має доставлятися по морю”, – наголосила президент Єврокомісії.
“Ніхто не має залишатися голодним, і лідери G20 мають відповідальність та інструменти, щоб доставка зерна туди, де воно є необхідним, була можливою”, – додала Урсула фон дер Ляєн.
Як відомо, 9 вересня в Індії стартував саміт двадцяти найбільших економік світу. Метою зустрічі лідерів стане обговорення важливих тем, зокрема економічних. Ця зустріч проходить без України, проте ній присутні представники Росії та Африканського Союзу. Рішення Індії не запрошувати Україну ухвалили з огляду на те, що G20 займається зростанням та розвитком, а не врегулюванням конфліктів, що має відбуватися в Раді безпеки ООН.
Країни “Великої двадцятки” досягли консенсусу і опублікували комюніке у перший день саміту, 9 вересня. Попри розбіжності між державами-учасницями у питанні війни РФ проти України, учасники саміту G20 все ж таки погодили спільну декларацію, де закликали до негайного та безперешкодного постачання зерна, продовольства та добрив з Росії та України. Вони заявили також, що загроза застосування ядерної зброї є неприпустимою.
Натомість у Міністерстві закордонних справ України висловили розчарування слабким текстом підсумкової декларації країн-учасниць G20 щодо російської агресії і запропонували свій варіант, аби бути більш “наближеними до реальності”.
Слід зазначити, що на полях саміту також було оголошено про приєднання Африканського союзу до “Великої двадцятки”. За словами прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, присутні лідери повинні знайти “конкретні рішення” широкомасштабних проблем, які, на його думку, пов’язані з розривом між Північчю та Півднем, прірвою між Сходом та Заходом. При цьому Моді під час свого виступу згадав і про війну, але не вказав, де вона триває.
Схожі новини
Доходи українців почали відновлюватися, – Світовий банк
Банки України знизили ставки за кредитами для населення
В Україні здешевшав червоний борщ