
Українські захисники успішно застосовують на практиці надані Великою Британією ракети Brimstone класу “земля-земля” або “повітря-земля”. Така зброя допомагає діставати ворога навіть у глибокому тилу. Ці ракети можуть зіграти визначну роль у війні, адже завдяки низькому рівню шуму та малому тепловому сліду Brimstone практично невидимі для ворожої ППО.
Brimstone – ракета класу “земля-земля” або “повітря-земля” розроблена консорціумом MBDA UK для британських Королівських Повітряних сил. А зараз ці ракети допомагають успішно Збройним силам України нищити російську військову техніку.
фото: MBDA
Початково Brimstone планувалась для використання за принципом “вистрелив і забув” проти масових скупчень бронетехніки противника за допомогою активної радіолокаційної головки наведення міліметрового діапазону для забезпечення точності навіть проти цілей, що рухаються.
Досвід використання в Афганістані привів до додавання лазерного керування в дворежимні ракети Brimstone, дозволяючи вибрати визначену та найбільш пріоритетну ціль, що також сприяє зменшенню супутньої шкоди для дружніх сил або цивільних, які знаходяться в зоні ураження.
фото: MBDA
Тандемна кумулятивна бойова частина набагато більше ефективна проти сучасних танків, ніж попередня схожа зброя, така як AGM-65G Maverick, в той же час невелика зона вибухового ураження мінімізує супутню шкоду. На пристрої для запуску, що займає одну точку підвіски, можна розмістити три ракети Brimstone, що дозволяє одному літаку нести значну кількість ракет.
Після затяжної програми розробки, однорежимна або “міліметрова” ракета Brimstone прийнята на озброєння літаків “Торнадо” Королівських Повітряних сил в 2005 році і дворежимний варіант в 2008. Остання широко застосовувалася в Афганістані та Лівії.
фото: MBDA
Техніко-тактичні характеристики
Маса — 50 кг (110 фунтів)
Довжина — 1,8 м (71 дюйм)
Діаметр — 180 мм (7,11дюйм)
Бойова частина — кумулятивна тандемна
Двигун — твердопаливний ракетний
Дальність ураження:
Brimstone І — 20+ км з літаків, 12 км з гелікоптерів
Brimstone ІІ — 60+ км з літаків, 40+ км з гелікоптерів
Максимальна швидкість — надзвукова, ~450 м/с
фото: ukrmilitary.com
фото: ukrmilitary.com
Модифікації
Двохрежимна Brimstone
Brimstone 2 (SPEAR 2)
Brimstone морського базування Sea Spear
Brimstone 3
SPEAR 3
Україна отримала певну кількість ракет і пускових установок від Великої Британії для відбиття російської навали. У травні 2022 року з’явились перші докази бойового застосування ракет проти російських загарбників.
Гаубиця М777 або “три сокири”: високоточна та грізна артилерія для демілітаризації російських військ
Відео успішного застосування ракет Brimstone по двох російських одиницях бронетехніки в районі населеного пункту Мале Веселе на Харківщині було опубліковано на початку червня 2022 року.
Раніше, 17 травня 2022 року були опубліковані кадри бойового застосування ракет Brimstone бійцями Сил спеціальних операцій Збройних сил України по парі російських танків.
Крім того, у відкритому доступі з’явилось відео про те, як саме Збройні Сили України запускають британські керовані ракети Brimstone. Платформою служить щось схоже на “джихадомобіль“. Пускова установка має декілька комірок для запуску, та достатньо легка для установки на вантажівку-“газельку”. Інші деталі – приховані за тентом.
Нагадаємо, на початку травня повідомлялося, що Велика Британія надасть Україні ракети Brimstone, а також панцирні машини, щоб евакуювати людей із захоплених територій та небезпечних ділянок, і щоб обороняти тих, хто відповідальний за критичну інфраструктуру.
До того ж, як повідомляв “Прямий”, Лондон пообіцяв також передати Україні контрбатарейні радіолокаційні системи, обладнання для глушіння GPS і прилади нічного бачення. Загалом Велика Британія додатково надасть Україні 1,6 мільярда доларів військової допомоги.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Майже невидимі для російської ППО: як британські ракети Brimstone можуть зіграти визначальну роль у війні appeared first on Прямий.
Схожі новини
Зеленський: Росія за тиждень не змогла підготувати “меморандум” про перемир’я — це знущання з усього світу
FT: Німеччина та ЄС готують санкції проти “Північного потоку”
Чи продовжуватимуть терміни повторного проходження ВЛК для обмежено придатних: у Міноборони дали відповідь