Західні союзники констатують, що в української влади немає чіткого бачення стратегії припинення війни, а “план перемоги” від Володимира Зеленського не отримав міжнародної підтримки. Тому ситуація залишатиметься складною до моменту інаугурації нового президента США Дональда Трампа.
Про це в інтерв’ю Світлані Орловській на телеканалі “Прямий” розповів Костянтин Єлісєєв, дипломат, представник України при Європейському Союзі (2010-2015 рр.)
“Як кажуть мої дипломатичні контакти з партнерами, з ключовими партнерами, підкреслюю, на жаль, до сих пір наші партнери констатують, що українська влада не має чіткого бачення стратегії припинення війни в Україні. От з цього треба починати… Давайте скажемо чесно. Той факт, що на сьогодні відсутня будь-яка реакція на “план перемоги”, який президент Зеленський представив, якщо не помиляюсь, понад місяць тому, свідчить про те, що, напевно, він в нинішніх умовах не грає ту роль, яку мав би грати в розумінні української влади”, – зазначив Єлісєєв.
Переговори Трампа і Путіна щодо України: чотири сценарії розвитку подій
При цьому він наголосив, що нещодавно вперше з вуст Зеленського пролунали слова “заморожування війни”. “Це та фраза, якої він уникав і яку вони критикували, сказавши “жодних заморожувань”, тому що це, мовляв, вигідно Путіну, і натомість вони дуже жорстко критикували “Мінськ”, “ніяких Мінськ-3”, і так далі. Тому я мушу в реакцію сказати, що бійтесь не “Мінськ-3”, а “бійтесь Стамбул-2”, – зауважив дипломат.
На його переконання, наразі в України складається вікно можливостей для того, щоб зупинити війну, однак потрібна внутрішньополітична єдність і консенсус в українському суспільстві.
“У нинішніх умовах ситуація у нас складна, тому я на місці влади спробував би об’єднати українське суспільство й український політикум. Тому що, можливо, ми можемо очікувати дуже непрості, навіть складні рішення, які прийдеться ухвалювати. І для того, щоб ці рішення були підтримані більшістю суспільства, потрібна внутрішня єдність, потрібен діалог з ключовими політичними силами. І про це все більше і більше говорять наші партнери”, – наголошує Єлісєєв.
“Лише єдність дасть нам можливість перемогти підступного ворога” – інтерв’ю з Петром Порошенком
“Нас очікує непростий період. До 20 січня, тобто до моменту інаугурації Трампа, Путін буде намагатися захопити якомога більше територій. Звичайно, уже зараз є ескалація, але можливо буде ще більша ескалація для того, щоб спробувати до інаугурації максимально захопити території і потім поставити нову американську адміністрацію перед конкретним фактом”, – пояснив дипломат, додавши, що, на жаль, все більше і більше лунає сигналів про те, що, можливо, доведеться все-таки сідати за стіл перемовин з Путіним.
Тим часом українські чиновники ведуть переговори на високому рівні з прийдешньою адміністрацією Трампа, намагаючись зменшити великі розбіжності щодо досягнення врегулювання війни Києва з Росією ще до того, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду.
Водночас нещодавно президент Володимир Зеленський розповів, що має зробити РФ, щоб початок переговорного процесу заради миру став можливим. “На що повинна піти Росія? Бажано на три букви, якщо чесно”, – заявив глава держави.
Нагадаємо, The Wall Street Journal з посиланням на джерела в оточенні обраного президента США Дональда Трампа, повідомило, що його “мирний план” щодо завершення війни в Україні може включати вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років і замороження лінії фронту без повернення територій.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Лише єдність українського суспільства: влада не має чіткої стратегії припинення війни appeared first on Прямий.
Схожі новини
Скільки українців отримати “тисячу Зеленського”
Суддя незадоволений маленькою пенсією
В “Дії” тимчасово недоступна низка важливих послуг